40 Voldemort

21. října 2010 v 12:15 | whampingwillow |  Profesore, pozor, Potter!
V několika dalších týdnech se nestalo nic zajímavého. Tedy - mezi Harrym a Severusem proběhlo pár zajímavých konverzací na téma Myslím, že alespoň Alex a Ron s Hrmionou by to měli vědět.

Harry totiž začínal mít výčitky svědomí. Nelíbilo se mu, že se mu líbí lhát svým přátelům. A vlastně ani neměli žádný důvod to zrovna před nimi tajit. Ron s Hermionou byli natolik dobří přátelé, že by se s pravdou jistě smířili a Alex byla Severusova sestra.


Jediné, co Harrymu bránilo v tom všechno Alex prozradit byl fakt, že chodí se Siriusem, tedy pokud se mezitím nezabili. Severus o tom neměl stále ani ponětí a Harry rozhodně nehodlal být tím, kdo mu to prozradí.

Věděl ale, že kdyby Alex prozradili, co se stalo při výbuchu kotlíku, velmi pravděpodobně by cítila jako povinnost oznámit to Siriusovi, který byl jeho jediná rodina. A to by asi nedopadlo úplně dobře. Vlastě konfrontace se Siriusem se Harry obával asi nejvíc.

"Páni, četli jste to?"hodil po nich Seamus noviny,"dívejte co zase dělá Vy-víte-kdo."

Harry, Ron a Hermiona se shlukli nad novinami a začetli se do titulní strany:

PÁN ZLA VIDĚN V LONDÝNĚ
Včera v časnýcb  ranních hodinách byl černokněžník spatřen poblíž Obrtlé ulice. Náš svěděk, paní Eulálie Zlomečná (66, touto dobou na odpočinku, ale stále víceméně aktivní ježibaba) své setkání s Ním popisuje takto:"Bylo to hrozný, to vám povidám. Votočím se na vobrtlíku, abych se dostala do Vobrtlý, haha, chápete, na vobrtlíku do Vobrtlý, no ta čumim přímo na Něj. Normálka tam stál a čubrněl do vejkladu u Borgina s Burkesem. Hnedka sem se votočila, než si všiml, že ho vidim, a zase sem si to pěkně kalupem vodšupačila do Příčný. Na Vobrtlou se teď bojim, radši budu nakupovat na Příčný. Nemáte šajna, kde se tam dá sehnat dětskej skalp? Docela by se mi šikl do jednoho lektvaru."

Paní Zlomečná není jediný svěděk Jeho pobytu na Obrtlé ulici, je však jediná dost odvážná na to promluvit. V těchto těžkých okamžicích je více než kdykoli jindy důležité zeptat se sám sebe: Co Pán Zla dělal na Obrtlé ulici? Je možné jej také někde potkat?

Způsoby jak se vyhnout Tomu-jehož-jméno-nesmíme-jmenovat naleznete na straně 2. Obranná zaklínadla, která by jej měla odehnat na straně 3. Rozhovor s novým ministrem kouzel Jasonem Whitem na straně 5...

Stránka byla doplněna nezřetelným snímkem jakési hrozivé postavy, která se upřeně a skoro nehybně dívala do výlohy jakéhosi obchodu a jednou kratší zprávou.

ZÁHADNÁ SMRT EULÁLIE ZLOMEČNÉ

Včera ve večerních hodinách bylo nalezeno tělo postarší (66) ježibaby, paní Zlomečné. Paní Zlomečná žila sama ve své chalupě uprostřed vřesovišť. Její chalupa nenese žádné známky vloupání ani poškození a podle všech odhadů z ní ani nebyl odcizen žádný předmět. Ženino tělo bylo nalezeno bez jakékoli známky poškození, což ukazuje na neoprávněné užití kletby Avada Kedavra. Po viníkovi se stále pátrí. Pohřeb se bude konat...

"To snad není pravda,"ulevila si Hermiona,"vždyť je naprosto jasné, co se té chudince staré stalo."

"Chudince staré?"žasl Ron,"Hermiono, byla to ježibaba. Ty nejsou zrovna proslavené mírumilovností a pravděpodobně by ti ani zrovna moc nechutnal zákusek, který by ti připravila."

"Já myslím, že Seamus chtěl, aby jsme si to přečetli kvůli Voldemortovi,"upozornil je klidně Harry a zažehnal tak hrozící hádku,"zajímalo by mě, co zrovna on dělal u Borgina s Burkesem. Není to zrovna jeho styl, ukazovat se takhle na veřejnosti. Myslím, že chtěl, aby ho bylo vidět."

"Myslíš, že se obává o svoji pozici?"nechápala Hermiona.

"Ne,"zavrtěl Harry hlavou,"myslím si, že podniká něco úplně jiného a snaží se zmást Řád."

"To není vůbec špatná myšlenka, Harry,"řekla obdivně Hermiona,"vlastně si myslím, že bys mohl mít pravdu. Tento rok ti to vážně pálí. Ještě loni bys už zuřivě vykřikl a vyběhl bys osedlat Testrály. Jsem na tebe hrdá."

"Ten debakl mi ani nepřipomínej,"mávl Harry rukou,"něco takového by mě už ani nenapadlo."

Protože teď bych doběhl pro Severuse, změnil se na ženu a šel jim rozmlátit držky, pomyslel si. Kdyby tak Hermiona tušila, že ti podivní obránci, o kterých teď diskutoval celý Řád jsou jenom on a Severus, asi by ho úplně nepochválila.

Ale fungovalo to, no ne? Zatám se jim podařilo vybojovat každý střet, o kterém se doslechli a vyjít z toho s čistou kůží. A už se také nikdy neopakovalo to, co se stalo po jejich prvním souboji s Mozkomory. Naštěstí.

Minulý týden se jim podařilo zajmout bandu Smrtijedů, kteří se snažili zmučit nějaké mudlovské chudáky i bez zásahu Řádu. Severus se totiž o tomto útoku dozvěděl díky Imperiu seslanému na Yaxleyho, cestou do jeho doupěte.

Harry se vlastně ze začátku docela zlobil, když se mu Severus přiznal, že nejenže šel něco podnikat a nevzal jej s sebou, a ještě ke všemu do něčeho tak nebezpečného. Yaxley byl zákeřnější než se zdálo. A taky se mu nelíbilo, že Severus používá zrovna Imperius.

Ale nakonec mu došlo, že to je nejspíš nejlepší možnost. Díky Severusově zásahu teď měli u Voldemorta v podstatě špeha a to znamenalo, že se o většině útoků dozví nezávazně na Řádu. Nemohli se na Fénixy úplně spoléhat, protože Danielsovi by neměli padnout do podezření, že mají s Řádem něco společného. A navíc řád taky nevěděl o všem, tedy alespoň od okamžiku, kdy Severuse odhalili.

Jednoho dne Harryho napadlo, proč jde vlastně Severus tolik proti Voldemortovi, proč se zrovna on snaží o jeho zničení tak moc. Věděl sice proč přešel na Brumbálovu stranu, říkal přece, že to bylo kvůli narození Alex, ale nechápal proč teď, když už má odšpehováno pokračuje v boji. A s takovou razancí k tomu. A tak se ho zeptal. Odpověď byla překvapivě prostá.

"Protože mi zabil matku a snaží se zabít mě. Nikdy nebudu mít klid, až po jeho smrti a nebo v hrobě,"řekl mu zrdáhavě Severus a po chvíli přemýšlení dodal:"A taky mě to baví. Tebe snad ne? Přiznej se, že boj ti dává pocit, že žiješ."

Harry přikývl:"Ano. Já - nikdy jsem se nebál bojovat, tedy, ne moc. Vlastně, abych se přiznal v prváku jsem byl vyklepaný. A když jsem si myslel, že umírám když mě kousl bazilišek, no to taky nebyla zrovna zábava. Ale pak, ve třetím ročníku se to změnilo. Tehdy jsem se přestal bát. Ten rok mi totiž nešlo o život. Zato šlo o život Siriusovi a Klofanovi. A to mě vyburcovalo. A pak, když Voldemort povstal, to už jsem se taky nebál. Zase jsem myslel jen na to, že zabil Cedrika a že zaslouží smrt. Na strach nebyl čas. Ani na ministerstvu jsem neměl strach. Žal - to ano, lítost ze smrti Tonksové. Ale ne strach. Ale i tak to bylo jiné. Nikdy, nikdy jsem si boj neužíval. To až teď, s tebou. Teď už vím, že jsem dostatečně silný na to, abych se ubránil a navíc mám skoro stejně dobré krytí ne? Takže ano, užívám si to a moc."

"Skoro stejně dobré krytí?"pozvedl Severus obočí,"chceš říct mnohem lepší, že? A taky mě vůbec nepřekvapuje oznámení, žes byl ve třetím ročníku vyburcovaný. Vlastně ještě pořád cítím tu ránu na zátylku, když je vlhko."

"No jo, jenže uznej, že tehdy ses choval jako parchant,"pokrčil Harry rameny,"zasloužil sis dostat ránu, aby se ti rozsvítilo."

"Moje chování bylo možná trochu naddimenzované, ale vzhledem k okolnostem jsem měl právo být trochu naštvaný."

"Trošku naštvaný?"opakoval nevěřícně Harry,"mám ti připomínat jak jsi stál na ošetřovně a hystericky ječel JE TO POTTEROVA VINA. VÍM ŽE V TOM MÁ NĚJAKÝM ZPŮSOBEM PRSTY!"

"A taky to byla tvoje vina, ne?"ušklíbl se Severus,"jak jste to vlastně tehdy udělali?"

"Copak ty jsi na to nepřišel?"smál se Harry,"Hermiona si ten rok zapsala všechny předměty a aby je zvládla, dostala od Mcgonnagalové Obraceč času. No a tak jsme se vrátili do minulosti, zachránili Klofana, Siriuse a nechali jsme je uletět. Konec pohádky."

"Myslel jsem si, že to bude něco takového,"přikývl Severus,"napadlo mě to hned jak jsem na Grimmauldově náměstí uviděl Klofana."

"No jo, tehdy jsme tě pěkně převezli,"usmíval se Harry,"a nejlepší je, že to ředitel nám poradil, jak to máme udělat."

"Ředitel?"zůžil Severus oči,"to je takový pletichář. Jsem rád, že netuší, co děláme. Alespoň pro jednou pozná, jaké to je, něco nevědět."

"Myslím, že ho pěkně naštve, až zjistí co jsme dělali za jeho zády,"zachichotal se Harry,"možná že s námi dokonce na chvíli přestane mluvit. Divím se, že to nikoho ještě netrklo, vždyť oba nosíme pásku přes oko!"

"To mi připomnělo, že už vím, jak nás těch pásek zbavit,"řekl klidně Severus.


 

35 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co je nejlepší balící technika?

Romantické vyznání lásky. 12.8% (19)
Naked man. 6.7% (10)
Znásilnění. 4% (6)
Endorfiny. 76.5% (114)

Komentáře

1 Saskya Saskya | 21. října 2010 v 15:54 | Reagovat

veľmi peknééé :-D som zvedavá, kedy im na to dojdu a čo stvára Voldy :D

2 Zulík Zulík | 21. října 2010 v 15:54 | Reagovat

Klikla som endorfíny lebo neviem čo je Naked man.V každom prípade ešte pred vyznaním čakám pár žhavých chvíl.

3 Slisli Slisli | 21. října 2010 v 16:00 | Reagovat

*yahoo* Skvělé :) Už Severus zjistil, že existují kontaktní čočky? xD Moc se těším na další :)

4 miriabar miriabar | 21. října 2010 v 16:10 | Reagovat

No tá ježibaba bola naozaj chutná :D No ale neskončila dobre :(
"Protože teď bych doběhl pro Severuse, změnil se na ženu a šel jim rozmlátit držky, pomyslel si."  - a pekný večer za nami :D:D:D
Dnes som mala naozaj zlý deň, ale táto kapitola mi ho vážne vylepšila...ďakujem!

5 fin fin | 21. října 2010 v 16:12 | Reagovat

co je to naked man????

jsem zvědavá jak to chce severus vyřešit s tou páskou. kontaktní čočky to zřejmě nebudou, když si všichni myslí, že o oči přišli....

6 amane amane | Web | 21. října 2010 v 16:46 | Reagovat

pani Zlomečná bola super :) koniec príjemným osviežením. naozaj ma zaujíma čo také Severus vymyslel s tými páskami...hmm tak mi napadá či sa neinšpiruje u Moodyho čarovného oka. to by bol užitočný nápad :)

7 Neli Neli | 21. října 2010 v 17:10 | Reagovat

Znamená to nahý muž. Jenže ten občas bývá spíš k smíchu! =D Teď nevim jak to Harry myslel s těma páskama. Když jsou přeměnění, tak přece žádnou pásku nemaj ne? To by to vážně každýmu došlo. A poví to teda Ronovi a Hermioně? Právem budou naštvaní. Sem zvědavá co Severus zas vymyslel!

8 Lady Corten Lady Corten | Web | 21. října 2010 v 18:04 | Reagovat

výborný díl, jsem zvědavá kdy někdo příjde na jejich tajemství :)

9 Michangela Michangela | 21. října 2010 v 18:26 | Reagovat

Díky za krásný díl.

10 kejt kejt | 21. října 2010 v 18:46 | Reagovat

další další další!!! honem hned prosíííím  a dej je dohrody jinak se zbláznim jinak Endorfiny by měli působit častěji :D

11 Nade Nade | 21. října 2010 v 21:04 | Reagovat

Nevěřím, že Brumbál nic netuší. :-)
Díky, těším se na další.

12 Cory Cory | Web | 22. října 2010 v 19:21 | Reagovat

"Trošku naštvaný?"opakoval nevěřícně Harry,"mám ti připomínat jak jsi stál na ošetřovně a hystericky ječel JE TO POTTEROVA VINA. VÍM ŽE V TOM MÁ NĚJAKÝM ZPŮSOBEM PRSTY!" - XD XD
U téhle povídky se vážně nasměju. Už vidím, jak reaguje Brumbál: "Tak, a teď vám už nikdy nedám ani jeden citronový bonbon." A po tomhle prohlášení se budou asi pokoušet naštvat ještě víc XD.

Je to zajímavé pojetí boje, v tom odstavci, jak Harry popisuje to, co se dělo z jeho pohledu. Myslím, že je to dost originální, ještě nikdy jsem nečetla podobný názor. Ale je to vážně zajímavé *palec nahoru*.
Jsem zvědavá, co má v plánu náš starý kámoš Voldy a jak to Sev vymyslil s těma páskama... že by si rovnou přes obličej natáhly kukly?? XD To už by se nemuseli "převlíkat" za Danielsovy XD. No nic, asi to nevymyslim, nechám se překvapit.
Super kapitolka!

13 whampingwillow whampingwillow | 22. října 2010 v 20:30 | Reagovat

Myslím že ohledně té pásky jste nepochopili o co jde. Jack a Josephine pásky samozřejmě nemají, Harry se zajímá, jakto že ostatní netrklo, že on a Severus mají stejné pásky, skoro stejný účes, oba podezřele neprotestují proti nečinnosti a tak...

14 Slisli Slisli | 22. října 2010 v 20:46 | Reagovat

No, to je podezřelé, proto bych se také nedivila, kdyby Brumbál, ten starý Šalamoun, něco tušil.. Na druhu stranu, třeba má své práce dost a nemá čas, zajímat se o vztahy svého "Golden boy" xD

15 Sisa (Tachi) Sisa (Tachi) | Web | 23. října 2010 v 0:54 | Reagovat

Super kapitola:D Ježibaba bodovala!:D Ja len zákerne dúfam, že Veľký D nič netuší:D
Ozaj, milujem tú anketu! xD Naked man ma skoro prinútilo kliknúť, ale neodolala som endorfínom proste xD Neskutočne sa teším na ďalšiu kapču:3
P.S.: kapitolka mi včera zlepšila náladu o sto bodov:3 bez nej by som po tej chémii skapala:/:D^^

16 ArianaAndrews ArianaAndrews | 3. ledna 2014 v 23:08 | Reagovat

Naked man sice znamená nahý muž (nebo Naháč), ale abys plně pochopila, v jakým smyslu je to balící hláška, musíš se podívat na stejnojmenný díl seriálu Jak jsem poznal vaši matku, vřele doporučuju :D.
A Whampy, musím říct, že prostě zbožňuju Tvoje povídky, Enormně podivné jsem přečetla na jeden zátah za jedinou noc, nemohla jsem se odtrhnout, takže jsem šla spát až v půl šestý. Zbožňuju Tvůj humor! A jsem ráda, že tahle povídka zatím vůbec není o sexu, miluju nekonečný romance ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama