34 Šperky

2. října 2010 v 15:35 | whampingwillow |  Profesore, pozor, Potter!
kol

"A nebude Voldemortovi divné, že po něm jdou nějací manželé, o kterých nikdy nikdo v kouzelnickém světě neslyšel?" položil Harry první zmatenou otázku.

"Nebude, protože Jack a Josephine Danielsovi jsou - nebo spíš byli - skuteční kouzelníci," pokusil se mu dotaz zodpovědět Severus," před asi šestnácti lety - těsně před jeho pádem - mě Pán Zla poslal pro mladou rodinu žijící kousek od Norfolku. Danielsovi, samozřejmě. Našel jsem je a nezbylo mi nic jiného než je před pána přivést. Pán Zla je začal mučit a já dostal čas všechno oznámit Fénixovu řádu. Podařilo se jim je osvobodit a přivést do sídla řádu, vysílené a na pokraji smrti. Chtěli jsme je vyléčit, ale oni, šílení zármutkem ze smrti jejich malé dcery, utekli a vydali se pátrat po Voldemortovi. Nikdy se k němu nedostali. Albus mě vyslal, ať je najdu a já to udělal. Nalezl jsem je mrtvé v jejich domě, ve svém šílenství si otevřeli žíly a svojí vlastní krví prokleli Voldemorta na místě kde to měli nejraději. Řeknu ti, pohled na kočárek jejich dcery popsaný kletbami se těžko zapomíná."


"To je nechutné," krčil nos šokovaný Harry," jak to jenom Voldemort mohl udělat? A jak to, že jsi to neoznámil Brumbálovi?"

"Chtěl jsem. Spěchal jsem zpět do Bradavic, abych řediteli všechno řekl, ale už to nebylo třeba. V období mého pátrání se ti nějakým způsobem podařilo dostat toho zmetka na kolena," pokrčil rameny Severus,"samozřejmě, mohl jsem to řediteli oznámit později, ale zdálo se mi, že on na to zapomněl a nechtělo se mi jitřit válečné vzpomínky, jak jeho tak moje. Teď si samozřejmě gratuluju, že jsem to neudělal, protože jenom díky tomu máme tohle perfektní krytí."

"No jo, jsi hlava mazaná," ušklíbl se Harry, jako by vůbec neoceňoval Severusův přínos, což samozřejmě nebyla pravda," každopádně po něm půjdeme kvůli tomu, že nám zabil dceru?"

"Samozřejmě,"kývl Severus,"a varuju tě, že zahrát mateřský cit není nic jednoduchého, doufám, že to zvládneš."

"Nezapomeň, že teď v sobě mám něco z tebe,"připomněl mu Harry,"a ty jsi Voldemorta vodil za nos dlouhá léta. Myslím, že to půjde."

"Jen aby ses nepřecenil,"řekl pochybovačně Severus.

"No, vždycky můžeš být Josephine ty," navrhl nevinně Harry a pobaveně sledoval mužův výraz," máš něco o
jejich životě? Jméno holčičky, jména rodičů, zaměstnání?"

"Jistě, později ti to všechno dám,"přikývl Severus.

"Tak jo," pokrčil Harry rameny," a kdy do toho půjdeme?"

" Až se dozvíme o nějakém útoku," vysvětloval Severus.

"A jak se dozvíme o nějakém útoku?"ptal se trpělivě dál Harry.

"Nezapomeň, že jsem ještě pořád člen Fénixova řádu," připomenul mu Severus," a Brumbál má velmi dobré metody zjišťování útoků. Většinou o nich víme dost dopředu, jenom nás není dost na to, abychom zvítězili. Další výhoda je, že já se jich nesmím účastnit, protože Voldemort po mě pořád dost pase."

"A co když nebude dost času na to, abys došel a řekl mi, že si mám vzít podprsenku?"začínal to brát s humorem Harry.

"Telepatie, ty tele,"ulevil si pro něj dost nezvyklým způsobem Severus,"samozřejmě, pokud si to přeješ, můžu tě přivolat pomocí tetování na tvých zádech, ale to mi připadá tak trochu jako kopírování cizích nápadů."

"Dobře, dobře, byl to hloupý dotaz, tak se hned nečil," brzdil ho obraně Harry.

"No nic, běž na oběd, tak za deset patnáct minut taky dojdu,"poradil mu Severus a Harry vstal od krbu. Nemohl uvěřit tomu, že rozhovor se Severusem jim zabral celé dopoledne.

---

"Proč jsi na mě nepočkal s dárky?"zajímalo místo pozdravu Rona.

"Byl jsem zkusit, jestli už můžu létat," použil Harry se zkroušeným výrazem první výmluvu která ho napadla. Doufal, že výraz chudáček Harry, co nemůže hrát famrpál na Rona zabere.

"A?" zajímalo ho hned.

"Nejde to," pokrčil rameny a dělal že je mu to úplně jedno, že si to vůbec nebere k srdci (což si taky nebral, protože to nebyla pravda)."Co jsi dostal?" změnil raději rychle téma.

"Mamka s taťkou mi dali svetr.. klasicky, ale tentokrát alespoň není hnědý, dostal jsem zelený. Myslím, že hnědý letos připadl Percymu,"začal mu vykládat Ron a vůbec si nevšiml toho, že Harry je myšlenkami úplně jinde. Jak by taky mohl věnovat pozornost vánočním dárkům svého kamaráda, když dostal ten nejlepší dárek na světě? Možnost pomstít se Pánovi Zla a všem Smrtijedům...

"To je moc pěkná spona,"řekla zaujatě Hermiona a pohladila jeho dárek od Severuse,"ruční práce jestli se nepletu. Odkud ji máš?"

"Ani nevím,"pokrčil bezstarostně rameny a myslel na to, jak moc se za posledního půl roku zlepšil ve lhaní,"přišla mi s ostatními dárky. Nejdřív jsem si říkal, jestli to není nějaká past ale pak mi došlo, že všechna pošta je stále filtrovaná, tak jako loni a navíc pochybuju, že by smrtijedi věděli o tom, že si nechávám narůst vlasy. Takže si myslím, že mi to poslala nějaká obdivovatelka."

"Jsi si naprosto jistý, Harry?"řekla s mírnými obavami Hermiona.

"Byla zabalená v balícím papíru s malými amorky, kteří zpívali My Heart Will Go On. Co jiného by to mohlo být?"ušklíbl se a změnil téma:"Co jsi dostala ty?"

"No, Ron mi vyrobil tenhle překrásný náramek,"pochlubila se mu pyšně,"poslední dobou se hrozně zlepšil v přeměňování." Harry se na náramek zvědavě podíval a musel uznat, že to není vůbec špatná práce. Pravda, jeho nebo Severusovu výrobku se to zdaleka nevyrovnalo, ale i tak.

"Páni, super Rone,"pochválil mladíkovu práci,"netušil jsem, že to v sobě máš."

V tu chvíli ho někdo popadl za ruku. Otočil a setkal se s podivě zírající Alex.

"Děje se něco?"zeptal se jí zmateně.

"Potřebovala bych s tebou mluvit,"řekla mu klidně,"o samotě."

"Jistě,"přikývl zmateně. Udělal snad něco, že se tváří tak vážně?

"Můžeme jít ke mě do kabinetu,"navrhla rychle a počkala až vstane. Vykročili skrz Velkou síň a asi v půlce Vstupní haly Alex konečně promluvila:"Pěkná spona. Dostal jsi ji k Vánocům?"

"Ano,"přikývl zmateně. Co se děje? Je něco se Siriusem?

"Od koho?"zajímala se dál.

"Nevím,"pokrčil ramen a držel se před chvílí vymyšlené historky,"nejspíš od nějaké obdivovatelky."

"Obdivovatelky, jistě,"zopakovala nepřítomně Alex a otevřela dveře do kabinetu. Vešli dovnitř a posadili se do křesel.

"Tak co se děje?"zeptal se pořád ještě zmatený Harry.

"To je moc pěkný dárek,"řekla tak nějak nenuceně Alex a pohrávala si s náramkem co jí vyrobil,"a víš ty co? Teď jsem byla pozdravit Severuse a nevěřil bys mi, ale on má skoro stejný."

Harry by si nejraději vrazil. Už zase zapomněl myslet. Jak jen mu mohlo nedojít, že když dá Alex a Severusovi stejný dárek, profesorka si to spojí? Měl jedinou možnost... lhát, lhát, lhát.

"Vážně? To mě mrzí,"řekl zcela klidně,"dole ve Špercích a Šatech mi tvrdili, že je to originál. Od koho jej Snape dostal?"

"Harry,"řekla tiše Alex,"myslíš si, že jsem úplně hloupá? Oba ty náramky jsou ruční práce. A velmi dobrá. Vyrobil jsi je ty a jeden z nich jsi dal mému bratru. A co víc, ve vlasech nosíš sponu, na které nemohu přehlédnout magický podpis mého bratra. Co kdybys mi řekl pravdu?"

"Nechápu o čem to mluvíš,"stál si na svém Harry,"tu sponu mi někdo poslal, netuším od koho je. A ten náramek je z Prasinek."

"Harry."

"Vážně!!"

"Já nejsem pitomá. Co pečeš se Severusem?"

"Nic, doopravdy!"

"Tak dobře, jak vidím, budu si to muset zjistit jinak,"prohlásila zamračeně žena,"doufám že alespoň Severus bude mít dost cti aby mi řekl pravdu." S těmi slovy se zvedla a naznačila mu, že je čas aby odešel. Harry se zvedl a jako by se nic nestalo se s ní rozloučil a prošel dveřmi.

Sakra! Udělal pěknou pitomost. Jediou útěchou mu bylo, že nebyl sám. Koneckonců to Severus na své práci nechal svůj magický otisk. Na to on tedy myslel. Nejspíš se opět projevilo to, co do Severuse přenesl. V tomho případě mírná zbrklost.

Stáhl si sponu z vlasů a rychlým dotekem ruky z ní smazal jakkoliv magický podpis. Při tom jeho magie zavadila o nějaké zaklínadlo ukryté uvitř. Zamračil se a vstoupil do samotné podstaty toho zaklínadla. Bylo složité a velmi, zdálo se, že se dokonce opírá o prvotní zákony. Ale i přes jeho komplikovanost z něj jasně vycítil, že má sloužit k jeho obraně. Severus se chtěl očividně pojistit, že se mu nic nestane. To bylo... milé.

-Severusi?- spojil se s ním pomocí telepatie.

-Co?- okamžitě mu odpověděl muž.

-Nechci tě nějak stresovat, ale vypadá to, že Alex něco tuší,- řekl nervózně - poznala, že tvůj náramek je vyrobený mnou stejně jako ten její a ucítila tvůj magický podpis z té spony co jsi mi dal. To jsi ho vážně zapomněl vymazat?-

-Sakra! Za to můžou ty tvoje vlastnosti,- zanadával Severus -,doufám, že jsi patřičně zatloukal.-

-Jasně, nemá ani páru co se děje,- potvrdil mu Harry -, ale teď se chystá na tebe, tak jsem si řekl, že tě raději varuju.-

-Dobře, tak se uvidíme na večeři.-

Whampi´s note:

Jupí, další kapitola na světě. A že to byl tentokrát porod! Ale co, už je to za námi a můžeme slavit. Koneně se mi snad podaří přehoupnout se přes vánoce a dostat se k nějaké akci. Možná dokonce i k nějaké té malé AKCI, jestli chápete jak to myslím. A že už bylo na čase co? Ale neradujte se, moji dva kluci to budou mít ještě dost těžké.
 

45 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 tess tess | Web | 2. října 2010 v 16:40 | Reagovat

jupííííí. sem tak strašně ráda, že si začala zase psát. už sem měla strach že tahle povídky zůstane nedopsaná. mám jenom jednu malinkouprosbičku. mohla by si prosím, buď změnit barvu pozadí, nebo barvu textu ve všech článcích. docela blbě se to čte. díky moc.

2 Geluška | Gel-chan | Ariwa | Sea w >> neboli S Geluška | Gel-chan | Ariwa | Sea w >> neboli S | Web | 2. října 2010 v 16:42 | Reagovat

[1]: No o dlouhé neaktivitě se už doufám nemusím zmiňovat. Jsem ráda, že jsi se vrátila v plné zbroji povídek a tuhle hodláš dokonči .. by i psát další.

PS: Já tedy vidím text bíle a vidím ho normálně.

3 whampingwillow whampingwillow | 2. října 2010 v 16:53 | Reagovat

tess: barva pozadí je černá a barva textu bílá, takže by neměl být problém... ale je možné, že se ti ezobrazuje pozadí... to je vina blogu, ne moje a bohužel s tím nemůžu nic udělat :-(
Geluška: Nikdy jsem neskončila, takže žádný návrat :-D A tři měsíce mi nepřipadají zase tak strašné :-P

4 Sisa (Tachi) Sisa (Tachi) | Web | 2. října 2010 v 17:16 | Reagovat

Juuhuuu! xD *tancuje oslavné tance nejakého merlinom zabudnutého kmeňa* Konečne kapitolka!:) Hneď mám oveľa lepšiu náladu!^^ Som rada, že si s5, snáď si si to v Grécku aspoň trochu užila a snáď na nás budeš teraz dobrá a budeš nás rozmaznávať častými kapitolkami:DD
Čakala som kedy to Alex zistí, ale nenapadlo by ma, že zrovna takto:D Som zvedavá ako ju odpálkuje Sev:D Oj, neviem sa dočkať!:D
P.S.: Teda, k tomuto článku to bude trochu odveci, ale nechce sa mi hľadať ten pôvodný. Ja len že som ti strašne vďačná, že si tu dala oznam o AVPS a tímpádom aj o AVPM:D Som na tom teraz mierne závislá a obťažujem tím každého, kto sa nechá:D

5 whampingwillow whampingwillow | 2. října 2010 v 17:25 | Reagovat

Sisa: Já taky s AVPM/S otravuju kde to jde :-D Je to závislost, že? A co MAMD? Tomu jsi nepřišla na chuť? Protože podle mě je to srovnatelné, ne-li lepší :-D
PS: That´s absurrrrrrrd!

6 anneanne anneanne | 2. října 2010 v 19:11 | Reagovat

Jéééé,to je příjemné překvapení.Dík za kapitolku.:-D

7 Nerla Nerla | Web | 2. října 2010 v 19:51 | Reagovat

Ách, to jsi určitě vycítila, že jsem o tobě zrovna předevčírem mluvila, že skvěle píšeš. Konečně další kapitola! Je parádní, tiše doufám, že opět nasadíš své ďábelské tempo psaní, abys nás nenechávala čekat :)

8 jaja jaja | 2. října 2010 v 20:16 | Reagovat

johoho!:D pro závislé jsou tři měsíce mnoho, takže jsem střašně ráda, že tu přibyla další kapitolka!ať se ti dobře píše...:)
a děkuju za AVPM, je to bezvadná komedie (bohužel AVPS mě už tak nebaví - nesedl mi Lupin.no co už...)

9 Lady Corten Lady Corten | Web | 2. října 2010 v 21:02 | Reagovat

výborný díl, nemohu se dočkat pokračování :)

10 whampingwillow whampingwillow | 2. října 2010 v 21:04 | Reagovat

Právě jsem umřela!!! Joe Moses (Severusík z AVPS/M) si nastavil na facebooku můj obrázek jako svoji profilovku! Koukněte na to... ten pandí obrázek jsem dělala jáááá :-D

http://www.facebook.com/pages/Dylan-Saunders-Is-Totally-Awesome/369479520963#!/photo.php?pid=4385838&id=162870132138&ref=fbx_album

konečně se můžu pochlubit tím, že Severus Snape (i když jenom hraný) má obrázek ode mě jako profilovku. Můžu umřít šťastná :-P

11 Sisa (Tachi) Sisa (Tachi) | Web | 2. října 2010 v 21:48 | Reagovat

Pááni!:D Týýýjo!:D Gratulujem!:D Viem si úplne predstaviť svoju radosť!:D
A áno áno závislosť ja vyšitá!xD
MAMD som na chuť až tak neprišla, ale ešte som to nedokukala do konca, tak uvidíme:DD

12 Saskya Saskya | 2. října 2010 v 21:49 | Reagovat

och, tvoje poviedky mi neskučone chýbali :D :)
krásna kapitola :) :)

13 Sisa (Tachi) Sisa (Tachi) | Web | 2. října 2010 v 21:51 | Reagovat

* tvoju samozrejme xD už ani písať neviem xD

14 zulík zulík | 2. října 2010 v 21:52 | Reagovat

A dav šílííííííííí.

15 Michangela Michangela | 2. října 2010 v 22:44 | Reagovat

Díky za nový díl!

16 Sharlaid Sharlaid | 2. října 2010 v 23:06 | Reagovat

K tomu "kluci to ještě budou mít těžký", co kdyby byl prostě jeden z nich holka? Měli by to lehčí? (narážím na roli manželů) :-) - hold všichni kolem jsou (až na Rona a Hermi) pěkně podezřívavá cházka, a chlapci by přece nechtěli, aby to prasklo :-D

17 MDestiny MDestiny | 3. října 2010 v 9:58 | Reagovat

Myslím, že nemusím dodávat, že u čekání na tuhle kapitolu jsem zestárla o pár let, že? ;) Ale splnila přesně moje očekávání, takže se ti musím jen obdivně poklonit. :) A už se nemůžu dočkat další :)

18 bacil bacil | 3. října 2010 v 16:58 | Reagovat

Teda to je krásné překvapení. Další kapitola. Hurá. Moc krásná a už se těším na další její pokračování :-)

19 amane amane | Web | 3. října 2010 v 18:06 | Reagovat

pobavila ma tá narážka na Titanic :) nuž bolo len otázkou času, keď na to Alex príde. už sa teším na ďalšiu kapču. želám ti pevné nervy a nápadou, aby si rýchlo dopísala ďalšiu kapitolu a mi si ju mohli prečítať :D už teraz sa na ňu teším :D

20 Cory Cory | Web | 4. října 2010 v 20:07 | Reagovat

Jóóó, konečně další kapitola! Bylo to senzační, pořád nepřestávám zírat, jak spolu Sev s Harrym úplně normálně vycházej (ha! konečně zamrzlo peklo!), ale snad si pomalu i zvyknu =D. Těším se na nějakou pořádnou AKCI (=D) s Jackem a Josephine, ale docela mě vyděsila představa kletbami počmáraného kočárku (skoro jak z hororu, brr). Harry docela slušně zatloukal, ale Alex má praxi v odhalování lží od Seva, přesto doufám, že na nic nepřijde, když si teď jdou hrát na Muže v černém (dobře... muž a muž v přestrojení za ženu v černém =D).
Super kapitola! Doufám, že ta další nebude mít zas až takovou prodlevu, budu se moc těšit =)

21 miriabar miriabar | 5. října 2010 v 0:51 | Reagovat

Jeeeej, skoro mi oči vypadli, keď som zbadala, že je nová kapitola...bola supeeer...
"Telepatie, ty tele," :D
Už sa strašne teším na pokračovanie..ech, tí dvaja si teda vážne môžu podať ruky - tak hlúpo sa prezradiť...
a malá akcia nabudúce?hmmmm :D:D:D tešííím sa, no čo ti poviem...ďakujem za kapitolu!!!

22 grid grid | 6. října 2010 v 10:18 | Reagovat

Som rada, že pokračuješ v poviedke. To ma naozaj teší.

23 fin fin | 8. října 2010 v 18:00 | Reagovat

jsem strašně ráda že už děj zase trochu pokračuje. škoda, že jsi vynechala reakce remuse a siriuse na jejich vánoční dárky:-)) sice nevím jak bys to do příběhu zakomponovala, ale byla by to legrace.

24 woho woho | 10. října 2010 v 0:28 | Reagovat

Dobrý den,
rád bych Vám představil způsob, jak si přivydělat nějakou tu "kačku". Dnešní svět žije internetem a reklamou. Jedná se o klikání na reklamy, ale není to jen tak obyčejné klikání - nevyděláváte totiž jen z Vašich kliků, ale z HLAVNĚ z kliků těch, které si můžete najmout pod sebe.
100 "klikačů" si pod sebe najmete za 25 dollarů, což je při současném kurzu nějakých 425Kč.
100 klikačů klikne na 4 reklamy denně(optimálně) po 0,5c, což jsou 2 dollary za den, krát 30 dnů = 60dollarů za měsíc, což je cca 1020Kč.
A to je standartní členství.
Pokud počítáme se zlatým (golden) členstvím, je to:
100 klikačů klikne na 4 reklamy denně(optimálně) po 0,10c, což jsou 4 dollary za den, krát 30 dnů = 120dollarů za měsíc, což už je 2040Kč!! A to v případě golden členství 100 "klikačů" nestojí 25dollarů, ale jen 20, což je cca 340Kč
Tedy v tomto případě je Váš zisk za měsíc cca 2040-340=1700Kč!
A to jsem zde zmínil pouze 100 klikačů. Každý týden (7dní) si můžete "najmout" pod sebe dalších 100klikačů až do 2000 klikačů jako golden member(zlatý účet), takže když Vám 100klikačů vydělá 1700Kč/měs, kolik asi Vám vydělá 20x více klikačů (20x 100klikačů = 2000 klikačů)  
20 x 1700Kč je ........
Áno  34.000Kč  
Samozřejmě se tato částka liší, v závislosti na aktivitě Vašich klikačů, ale můžete je tzv. "recyklovat"(vyměnit za nové), když někteří neklikají, tak jak by jste si přáli  
Pokud ještě tuto celosvětovou "klikačku" neznáte, rád Vás s ní na mých stránkách seznámím a pomůžu Vám s registrací i se všemi dotazy.
Sám jsem zpočátku službám PTC (Paid-To-Click) nevěřil, ale teď lituji, že jsem se k této firmě nepřipojil již mnohem dříve - firma je na trhu od roku 2008 a já se připojil až nyní, přesně 5. 10. 2010. Od té doby jsem si vydělal cca 80$
Můžete začít pravě ted
Dobrý den,
rád bych Vám představil způsob, jak si přivydělat nějakou tu "kačku". Dnešní svět žije internetem a reklamou. Jedná se o klikání na reklamy, ale není to jen tak obyčejné klikání - nevyděláváte totiž jen z Vašich kliků, ale z HLAVNĚ z kliků těch, které si můžete najmout pod sebe.
100 "klikačů" si pod sebe najmete za 25 dollarů, což je při současném kurzu nějakých 425Kč.
100 klikačů klikne na 4 reklamy denně(optimálně) po 0,5c, což jsou 2 dollary za den, krát 30 dnů = 60dollarů za měsíc, což je cca 1020Kč.
A to je standartní členství.
Pokud počítáme se zlatým (golden) členstvím, je to:
100 klikačů klikne na 4 reklamy denně(optimálně) po 0,10c, což jsou 4 dollary za den, krát 30 dnů = 120dollarů za měsíc, což už je 2040Kč!! A to v případě golden členství 100 "klikačů" nestojí 25dollarů, ale jen 20, což je cca 340Kč
Tedy v tomto případě je Váš zisk za měsíc cca 2040-340=1700Kč!
A to jsem zde zmínil pouze 100 klikačů. Každý týden (7dní) si můžete "najmout" pod sebe dalších 100klikačů až do 2000 klikačů jako golden member(zlatý účet), takže když Vám 100klikačů vydělá 1700Kč/měs, kolik asi Vám vydělá 20x více klikačů (20x 100klikačů = 2000 klikačů)  
20 x 1700Kč je ........
Áno  34.000Kč  
Samozřejmě se tato částka liší, v závislosti na aktivitě Vašich klikačů, ale můžete je tzv. "recyklovat"(vyměnit za nové), když někteří neklikají, tak jak by jste si přáli  
Pokud ještě tuto celosvětovou "klikačku" neznáte, rád Vás s ní na mých stránkách seznámím a pomůžu Vám s registrací i se všemi dotazy.
Sám jsem zpočátku službám PTC (Paid-To-Click) nevěřil, ale teď lituji, že jsem se k této firmě nepřipojil již mnohem dříve - firma je na trhu od roku 2008 a já se připojil až nyní, přesně 5. 10. 2010. Od té doby jsem si vydělal cca 80$
Můžete začít pravě ted
http://www.ifbux.com/?r=kn1ght0r , muj nick za linkem znamená, že budete registrováni podemnou a já z toho budu mít něco navíc(vy vyděláte pořád stejně) , berte to prosím jako oplátku za informace o této PTC:-)

25 Tochi Tochi | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 19:34 | Reagovat

No jasně souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama