Kapitola jedenáctá, aneb Pottre ty lotre

8. října 2008 v 15:39 | whampingwillow |  Enormě podivní
Poznámka autorky:Za tuhle kapitolu vážně sorry. Měla jsem co dělat s dějem, a navíc je hrozně krátká. Stydím se-... První hodina lektvarů v Potterově těle. Hodina, ve které ho bude učit Potter převlečený za buznu. Nic horšího ho už nemohlo potkat. Svět se zbláznil! Rozmrzele přešel do poslední lavice, ve které Potter obvykle sedával a posadil se vedle toho zrzavého blbečka.

Potter se na něj jenom ušklíbl a afektovaně prohlásil, věrný své roli:" Božíčku, Harry, dneska si sedni za úžasným panem Malfoyem Jsem si jistý, že to oba jistě oceníte, pro krindapána!"

Probodl ho pohledem a přesunul se do první lavice. Nechápal, co tím Potter sleduje. Malfoy byl v pořádku, mnohem raději bude sedět s ním než s tím nebelvírským pitomcem.

"Pottere!"štěkl na něj Malfoy, jen co se posadil. "Dr- Malfoyi!"oplatil mu to, vědíc, že nesmí být příliš milý na svého oblíbeného studenta.

"Nakrájej tuhle sračku,"poručil mu Draco a šoupl před něj dračí srdce.

"Sračku?"opakoval nevěřícně Snape,"sakra, Malfoyi, tohle je dračí srdce. Jedna z nejdražších školních přísad. To není žádná sračka!"

"Jedna z nejdražších přísad na škole? Nenech se vysmát, všichní ví, že Snape má nasyslenou spoustu cennějších přísad ve svém kabinetu."posmíval se mu Malfoy.

Snape zatnul pěsti. Konečně pochopil, proč ho Potter vedle Malfoye posadil. Chtěl mu ukázat, jak se Draco chová, když není nikde poblíž. Musel uznat, že v tomto světle se Draco opravdu jeví jako pitomec. Ušklíbl se tedy nad Potterovou vynalézavostí a pustil se do plátkování dračího srdce. Naplátkoval ho na naprosto stejné kousky a posunul je k Malfoyovi.

Ten se na ně znechuceně podíval a řekl:"Máš to moc na hrubo, znovu."

"Ne to tedy nemám!"zavrčel na něj,"ty plátky jsou naprosto perfektí!"

"Profesore", zvolal Malfoy", Potter špatně naplátkoval dračí srdce a nechce to udělat znovu!"

Potter k nim došel a aniž by se na plátky podíval řekl:"Máš pravdu, Draco. Pottere, naplátkujte to znovu, nebo budete po škole!"

Ty plátky byly perfektní! Byly skvělé, věděl to až příliš dobře. Jednou je mistr lektvarů, tak snad ví, jak by měly vypadat nakrájené plátky! Potter neměl právo-...tak počkat! On to věděl. Věděl, že ty plátky jsou dobré. On mi jenom vrací to jak se k němu chovám.

Se skřípajícími zuby znovu naplátkoval srdce a pak jen sledoval, jak Malfoy vaří lektvar, aniž by mu dovolil se ho jen dotknout. Bylo to ponižující. On, mistr lektvarů, nesmí ani udělat takový jednoduchý lektvar.

Děkoval Merlinovi, když skončila hodina. Vydal se nahoru, na přeměňování, spolu s Grangerovou a Weasleym a stěžoval si:"Je to takový idiot. Křivdil mi. Ty plátky byly perfektní! Nebyla na nich jediná chyba."

"Je to přece Snape, Harry", utěšovala ho šprtka," a navíc si myslím, že se k tobě dneska choval lépe než jindy. Jindy by ti dal ten trest rovnou a ještě by ti sebral spoustu bodů. Zajímalo by mě, co se s ním děje-..."

"Asi mu jeho stará dala", zachechtal se Weasley a praštil sebou do lavice. Snape zůstal stát jako opařený. Tak takhle ho nebelvírští vidí? Takhle se podle nich chová, když je v dobré náladě? Je tohle možné?
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

byli jste tady?

klik 100% (176)

Komentáře

1 Saskya Saskya | Web | 8. října 2008 v 17:26 | Reagovat

Ja s toho jednoducho N-E-M-O-Ž-E-M... ty vole, to je sila... krásneee :))))) nič proti Severusovi...

2 Jitka Jitka | 9. října 2008 v 15:58 | Reagovat

úžasná povídka, skvělý nápad a vůbec jen tak dál. Máš můj obdiv.

3 whampingwillow whampingwillow | Web | 10. října 2008 v 12:19 | Reagovat

Mockrát děkuju:D

4 KiVi KiVi | Web | 8. listopadu 2008 v 18:35 | Reagovat

Tohle je drsný!

5 Severus Snape Severus Snape | 12. června 2015 v 22:39 | Reagovat

Je to super!!!😃
Kdy bude další kapitola?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama