7.doupě

4. září 2008 v 6:35 | whampingwillow |  Portrét
Albusi!
To že nevycházíš s profesorem Creeweym mě zaráží a především mrzí. Nedokážu si ho představit jinak, než jako malého, milého chlapce. Chtěl bych se tě také zeptat, kdo je ten tvůj tajemný přítel? Známe ho? Asi ano, když ti říkal něco o mě, viď? Není to třeba Nevile? Koneckonců v lektvarch je to kapacita, a zná mě velmi dobře.
Když tak píšeš o Jamesově podobě s Georgem chtěl jsem ti říci že jsem si toho už také všiml. Podobá se mu víc než dokážeš posoudit. Já je znám oba velmi dobře a vím že James v některých situacích reaguje stejně jako kdysi reagoval George, samozřejmě spolu s redem.
A teď to hlavní. Prozraď mi, prosím tě, jak víš co se stalo v mém druhém ročníku? Kdo překonal mé kouzlo a vyzradil ti to? No nic, doufám že až přijedeš spolu s bratrem na Vánoce domů, prozradíš mi jak se ti podařilo mě obelstít.

Tvůj milující táta
PS: Lily se vás už teď nemůže dočkat.
Albus pobaveně zvedl zrak od pergamenu a rozhodl se ihned odpovědět:
Táto, mámo a nedočkavá Lily,
dnes jsem mě první hodinu létání. Tati, mami vím že jste oba vynikající letci, ale já jsem přímo strašný! Skoro se ani neudržím na koštěti. Myslím že za to může můj panický strach z výšek. Pobavilo mě, že můj tajemný přítel(to on mi prozradil co si dělal ve škole, a ano už vím skoro všechno)tím byl vskutku nadšen. Ani on nejspíš není zrovna bravurním letcem. A rozhodně to není Nevile(vím že ani on létat neumí proto to raději upřesňuju). No poznáte ho až se dostanu domů. Hodlám ho vzít s sebou.

Albus Severus
PS: Mám pozvat strýčka George?
Poslal dopis po školní sově a vydal se na hodinu kouzelných předmětů. Vyrazil dříve protože potřeboval mluvit se strýčkem. Zaťukal na jeho kabinet a vstrčil hlavu dovnitř:"Strýčku? Můžu na chvilku?"
Strýc George překvapeně zvedl hlavu:"Jistě Albusi, co potřebuješ?"
"Jdu hned z dvou důvodů. Nejdřív se vás mám zeptat jestli by jste přijel na Vánoce k nám? Bude velká oslava, sejde se celá rodina, však víte kolik nás je a bude šrumec."
"No,"zamnul si profesor nerozhodně bradu a Albus si všiml že nemá ucho,"to je vlastně výborný nápad. Fred vždycky Vánoce miloval. Dobrá přijedu. A ta druhá věc?"
"Chtěl bych se vás zeptat na kouzelné obrazy. Jak to že mluví a hýbají se? Proč osoba na nich zobrazená stárne dokud nezemře?"
"Položil si mi zajímavou otázku, Albusi. Obraz mluví a pohybuje se díky tomu, že je v něm obsažena část duše, která se po smrti dotyčného vtělí do obrazu. Ale proč se ptáš? Ty snad vlastníš takový obraz? Nebo se chceš dát zpodobnit?"
"Vlstně ano, takový obraz, nebo spíš obrázek mám", kývl nervózně Albus a strčil ruku do kapsy,"mám toho člověka z obrazu moc rád a chtěl bych vám ho ukázat. Varuji vás že budete možná trochu v šoku protože tu osobu znáte."
Vytáhl ruku z kapsy a ukázal strýčkovi obrázek.
"Severus Snape", vydechl George a vzal obrázek do rukou,"kde jste k tomu přišl? Netušil jsem že něco takového existuje."
"Mohl by jste o mě laskavě přestat mluvit jako bych tu nebyl, Weasley?"ozvalo se uštěpačně z obrázku. Albus se podivil jak nepřátelsky najednou profesor zní.
"A tohle nosíš dobrovolně v kapse?"zeptal se zděšeně George,"to si se snad zbláznil. Mě by z něj velice rychle začaly brnět uši."
"Chtěl jste říct ucho, ne?"zašklebil se Snape pomstychtivě.
"No, vlastně si docela rozumíme", zamumlal Albus,"navíc mi pomáhá s laktvary."
"SNAPE že ti POMÁHÁ s lektvary? Pitomost. Byl to ten největší hlupák..."
"Nemluvte tak prosím o něm,"zarazil ho tiše Albus a vzal si zpět obrázek.
Do třídy se začali trousit studenti. Naklonil se ke strýčkovi:"oufám že o tom nebudete nikde mluvit."
Počkal až na něj strýček kývl a pak se přesunul do lavice.
Dny ubíhaly jako splašené a Albus se se Snapeem sbližoval čím dál více. Bavil se s náím víc než s ose a s Harveym. James si ho kvůli tomu že nemá moc přátel často dobíral, protože se zlobil že je Albus lepší v kouzlení. Zatím neměl nejmenší problém s žádným kouzlem, a byl na velmi pokročilé úrovni. Zato létání a lektvary! To byla zase Jamesova parketa. Tedy, lektvary neměl rád, ale šly mu. A létání? Byl nejlepší odražeč na škole. Také byl pyšný na své umění v kouzelných předmětech. Dokonce se mu povedlo otci vyrobit v kouzelných předmětech vánoční dárek. Ano Vánoce už se blížily.
Ráno 24. prosince se Albus probudil ve velice vzrušené náladě. Po půl roce konečně spatří mámu, tátu a Lily. Popadl sbalené kufry sa seběhl do společenské místnosti. James a Rose už na něj čekali.
"Tak dělej", houkl James poplašeně. Albus seběhl a rychle se chytil staré nebelvírské šály která jim sloužila jako přenášedlo do Doupěte, kde na ně čekal zbytek rodiny. Ucítil známé škubnutí v podbříšku a pak se vynořili v kuchyni.
"Jamie, Sevíkuů, vykřikla Ginny a rozběhla se obejmout své syny. Hermiona zatím vítala svou dceru.¨
Poté co se pořádně přivítali, začal Albus studovat, kdo se letos dostavil.
Byl tuu samozřejmě dědeček Artur, bybička Molly, strejda Ron, Percy, Bill, Charlie, tetičky Fleur, Penelopa a Hermiona. Sestřenka Vicky, malý Hugo, Lily, Percyho a Penelopin syn Eduard, teta Gabriela s manželem Kigsleym, Nevile, Lenka, manželé Delacourovi, Hagrid a samozřejmě máma s tátou.
Poté co se přivítali, šli si vybalit. Albus si samozřejmě nechal v kapse Snapea, věděl že o něm tátovi řekne asi už dnes. Odpoledne sešel zpět do kuchyně kde babička Molly připravovala slavnostní večeři.
"Tati?"zeptal se nesměle a posadil se vedle otce ponořeného do hovoru se strejdou Ronem,"tati mohl bych ti něco..."
Nedomluvil protože babička Molly náhle vyjekla a ukázalsa z okna na postavu přicházející k domu."To je George", zavřískla šokovaně.
"Já- pozval jsem ho", řekl Albus potichu těsně než babička vyběhla do sněhu.
Harry vstal a přivítal se s Georgem pevným obětím:"Jsem rád že ses konečně ukázal".
"Já jsem taky ád že jsem tady", přikývl George a začal odpovídat na otázky všech členů rodiny kteří se po Mollyině výkřiku vhrnuli do místnosti. Do kuchyně teď vesšel James. Všechny otázky náhle utichly. Všichni zmateně těkali pohledem z Jamese ana George a naopak
"Vy jste úplně stejní!"vydechla Molly.
"Ve škole si toho taky všimli,"přikývl Albus.
"Tak to se vůbec nedivím", přikývl Harry,"Albusi, mohl bys na chvíli?"
Přešli do rohu místnosti a Harry se syna zeptal:"Kde máš toho tvého přítele?"
"Zítra ti ho ukážu", usmál se záhadně Albus a odešel spát.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Máte raději slash nebo het?

Slash 66.1% (589)
Het 10% (89)
Co je to slash? 3.5% (31)
Co je to het? 5.3% (47)
Mám ráda oboje stejně 9.8% (87)
nesnáším slash 5.4% (48)

Komentáře

1 Karin Karin | 28. července 2018 v 21:17 | Reagovat

To jsem zvědavá jak bude Harry reagovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama