6.deník

4. září 2008 v 6:34 | whampingwillow |  Portrét
30. ledna 1971
Dneska je mi jedenáct a Petty mi dala tenhle deník. Ještě nevím jestli do něj budu psát, můj život není zajímavý.
5.července 1971
Dneska jsem byla s Petůnií na houpačkách a ukazovala jsem jí ty svoje ... triky, když v tom z keře před námi vylezl Severus Snape. Ten divný kluk od vody co nosí máminu halenku a tátův kabát. Navíc má hrozně ostříhané vlasy. Začal mě obviňovat, že jsem čarodějnice! O sobě zase tvrdil že je kouzelník....myslím že je to blázen.

23. srpna 1971
Tak se tedy nepomátl. Párkrát jsem si s ním promluvila a myslím si, že je vážně fajn. Začali jsme se teď kamarádit a on mi pověděl pár oparvdu zajímavých věcí. Myslela jsem, že má bujnou fantazii a rád si vymýšlí ale dneska mi došel ten dopis! Dopis z Bradavic. Severus měl pravdu, jsem čarodějka. A budu chodit do Bradavic, té nejlepší školy čar a kouzel, která existuje!
31.řijna 1974
Asi ho miluju. Severuse. V uplynulých třech letech se z nás stali nejlepší kamarádi)dokonce mu jako jediná smím říkat Seve:D). Nelíbí se mi ale ti jeho zmijozelští kamarádíčkové. Ten Mulciber...je to hnusák. Na tom že je Severus ten nejlepší kluk na škole to ale nic nemění. Rozhodně je milionkrát lepší než Potter a ta jeho parta budižkničemů. Onehdy mi Seerus prozradil, že se podle něj líbím Potterovi a já jsem plánovala ho nechat v nejistotě. Však víš aby začal trošku žárlit. Pak jsem to ale nevydržela a prozradila jsem mu že je podle mě Potter otrava a nafoukanec. Moc ho to potěšilo, myslím že se mu taky líbím!
29. června 1975
Od teď se severusem Snapeem nepromluvím ani slovo. Řekl mi že jsem mudlovská šmejdka! A to jen proto že jsem se ho zastala před Potterem a tou jeho príma partou! Pak se mi samozřejmě omlouval, já jsem ale byla naštvaná a utla jsem naše přátelství. Neměla jsem to dělat, pořád ho miluju, ale dokud se bude přátelit s Averym a Mulciberem, neškrtně si u mě...já jsem tak něšťastná!!!
3. března 1977
Chodím s Jamesem. Vím, celá léta ho v tomto deníku pomlovám a haním, ale...on je nakonec docela fajn. Poté co jsem přestala kamarádit se Severusem, zjistila jsem že je vlastně docela milý. Ani Sirius, Remus a Petr nejsou tak špatní. Obzvlášť Remuse jsem si oblíbila!
30. července 1980
Dnes se mi narodil syn! Pojmenovali jsme ho Harry, podle Jamesova otce. James se chová jako blázen. Je tak nedšený! Pořád mi vykládá o tom, že z Harryho bude úžasný hráč famfrpálu a nejlepší čaroděj. Dostala jsem spoustu gratulací, z toho jednu, na kterou nemohu přestal myslet. Vlastně to ani nebyla gratulace. Severus mi poslal tento vzkaz:

Drahá Lily, miluju tě

S. S.

Ke vzkazu byl přiložen Severusuv malý obrázek. Byla jsem z toho v šoku. Netušila jsem...nevěděla jsem že mě taky miluje. Kdyby mi to řekl...no, teď mám Jamese a Harryho a jsem šťastná!!!
31.řijna 1981
Je tady nuda. Od té doby co někdo prozradil Voldemortovi slova té věštby, se s Harrym a Jamesem musíme skrývat. Sedím tu, vedle mě můj jediný syn, a já přesto musím myslet na NĚHO. Ne na Jamese, ale na Severuse...stydím se za to ,ale už jsem si jistá. Miluju Severuse Snapea...
Těmito slovy deník končil. Voldemort pravěpodobně zaútočil právě v tu chvíli, kdy Lily svěřovala své pocity deníku. Albus chvilku tiše seděl, a pomalu mu docházelo co to všechno znamená. Jeho babička, Lily Potterová, milovala Severuse Snapea.
Nedbaje pozdní hodiny vytáhl obrázek a jal se muži vysvětlovat co se dozvěděl.
"Takže moje babička dlouho milovala severuse Snapea a on ji taky. Přesto spolu nebyli,"shrnul to na závěr.
"Ona ho milovala", konstatoval muž dutým hlasem,"milovala ho." Otočil se a opustil rám obrazu
Albus chtěl vložit obrázek zpět do deníku a v tom se zarazil. Náhle mu to došlo. en obrázek dostala jho babička od severuse Snapea, a měla na něm být jeho podobizna. To tedy znamená, že...
"Vraťte se", křikl na obrázek a čekal. Poprvé za celou dobu se muž neoběvil. Albus začal nervózně pochodovat pokojem a uvažoval o tom kde muž může být. Nakonec na to přišel. Snape byl přece bývalý ředitel. Proto měl v ředitelně stoprocentně druhou podobiznu.
Albus vstal a rozběhl se k ředitelně. Před chrličem chránícím vstup do pracovny se zastavil:"Ehm.."
Odkašlal si a začal přemýšlet nad heslem. "Nebelvír? Chrabrost? Ne...tak třeba...hrdost? Famfrpál?"
chrlič se odsunl a albus se s nepatrnýv vítězným úšklebkem vydal po točitých schodech. Zaklepal, z kanceláře se však ozývalo jen tiché oddechování. Otevřel tedy dveře a začal pátrat mezi portréty. Snapea nikde neviděl, bylo tu však několik prázdných rámů.
"Vidím že se Ollivanderovým konečně podařilo prodat tu hůlku", řekl mu starý muž s jiskřivýma modrýma očima a půlměsícovými brýlemi.
"Profesor Brumbál?"zeptal se chlapec.
"Vidím že Harry má syna. Jsi Potter, že ano. Jakpak se jmenuješ, mladý muži?"
"Ano jsem opravdu Potter", zasmál se Albus", a jmenuju se Albus Severus Potter."
"Och...ten chlapec byl vždycky tak milý, nikdy by mě ale nenapadlo že si mě až tak oblíbil. To mě skutečně blaží. Ještě víc než to se mi líbí tvé druhé jméno. Jsem rád že Harry nakonec přijal pravdu o Severusovi. Pročpak jsi ale tady? Od smrti Severuse sem skoro nikdo nechodí. Minerva je mnohem spokojenější ve svém kabinetu a já si nemám s kým povídat."
"Chtěl bych mluvit s profesorem Snapeem. Už skoro tři měsíce nosím v kapse jeho malý obrázek a teprve teď mi došlo...no došlo mi že je to on. Chtěl bych zjistit podobnosti."
"Obávám se že Severus tráví čas spíše ve tvé přítonosti a do obrazu skoro nezavítá. Kvůli tomu také netuším kde by mohl být."
"Jsem tady", zabručel obraz v rohu:"Chtěl jsi něco, Albusi?"
"Já?"zeptal se pobaveně Brumbál,"ne to tady mladý..."
"Vždyť o něm mluvím", skočil mu do řeči Snape,"celý svět se netočí pouze kolem vás".
"Ale samozřejmě", mrkl Brumbál a opustil svůj obraz.
"Vy jste Severus Snape, že?"přešel albus bez jakýchkoliv vytáček k věci,"to proto ty poznámky o tom Siriusovi. A překvapení nad mým a sestřiným jménem. Vy jste miloval mou babičku. A táta na to přišel a díky tomu si uvědomil že ve skutečnosti vše není tak, jak to vypadá. Ale kdo vás zabil? A proč? A proč jste tátu tak nesnášel?"
"Zadrž", zarazil Snape jeho monolog,"jedno po druhém. Zabil mě pán Zla, vlastně jeho had a ano proto mě tvoje jméno tak vyvedlo z míry."
"A to s babičkou?"vyptával se Albus dál na to co ho nejvíc zajímalo,"chci říct, je to pravda? Milovali jste se?"
"Nevím jestli mě ona opravdu milovala, ale já ji ano", řekl Snape pevným hlasem,"od chvíle kdy jsem ji poprvé spatřil. Stála na schodech naší školy, nebylo jí ani sedm, a v tu chvíli jsem věděl že ona je ta pravá. No... a pak si vzala Pottera. A zemřela, kůli mě. To já Voldemortovi prozradil tu věštbu. Litoval jsem , strašně jsem litoval toho co jsem nevědomky spáchal. A pak se ve škole oběvil váš otec. Vypadal jako Potter senior, až na ty oči..oči měl po své matce. Po Lily."
Snape prudce oddechoval, bylo vidět že touhle zpovědí se otevřel víc než chtěl.
"A teď už jděte spát", zabručel proto.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Máte raději slash nebo het?

Slash 66.1% (589)
Het 10% (89)
Co je to slash? 3.5% (31)
Co je to het? 5.3% (47)
Mám ráda oboje stejně 9.8% (87)
nesnáším slash 5.4% (48)

Komentáře

1 minimar minimar | E-mail | 26. srpna 2010 v 13:08 | Reagovat

Existuje i 5. kapitola?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama