4. lektvary

4. září 2008 v 6:32 | whampingwillow |  Portrét
Albus vstal velmi brzy ráno. emohl nervozitou ani dospat. Sedl si tedy do společenské místnosti, která byla totuto dobou prázdná a jal se psát domů.
Milí mami a tati,
zatím je to tady naprosto úžasné! Dostal jsem se do Nebelvíru, spolu s Rose a, to se podržte!, bratránkem Harveym. Víš kdo to je, tati? Harvey je syn tvého bratrance Dudleyho. To ale není všechno! Ve vlaku jsem se střetl se Scorpiem a Mantirochem Malfoyovými a po cestě do hradu jsem se skamarádil se Sthriou, hadem(nebo hadicí) který mi spal v loďce.
Mimochodem, nevěděl jsem že umím mluvit s hady, je to zvláštní. Vy to umíte taky? Abych pokračoval, série překvapení ještě nekončí. Dostali jsme hned dva nové profesory. Lektvary nás bude učit nějaký Dennis Creewey(myslím že ho znáte) a, to se podržte, nový předmět, kouzelné předměty nás bude učit náš pohřešovaný strýček George.
Co na to říkáte?
S láskou
Albus Severus
PS: pozdravujte Lily

Albus ani nevěděl proč, ale rozhodl se o tajemném muži z obrázku nemluvit. Odeslal dopis a vydal se na časnou snídani. Po jídle se vydal na svou první hodinu přeměňování s Sthriou v jedné a obrázkem v druhé kapse. Profesorka Mcgonnagalová je přivítala s proslovem:
"Přeměňování je jednou z nejtěžších odvětví magie, málokdo má talent alespoň k přeměňování zvířat. Alespoň částečného úspěchu se dá dosáhnout když budete pilní a pracovití."
Klepla hůlkou do své katedry a ta se změnila v prase. Albus se jenom pousmál. O tomhle mu táta říkal.
"Čemu se smějete pane Pottere?"zeptala se ho profesorka přísně,"připadá vám to jednoduché?"
"To samozřejmě ne, paní profesorko,"mírně se uklonil a doufal že to nebude brát jako vysmívání se.
"Pobavilo mě, že už dvacet šest let máte stejný úvod do hodiny."
Usmála se na něj:"Vidím že vás otec před příjezdem poučil, že?"
Hodina byla docela zajímavá, přestože měl Albus pocit, že přeměňování zápalek v jehly je příliš jednoduché. Nechápal proč to některým vůbec nejde. Na konci hodiny byla jeho sirka ostrá a kovová, prostě se z ní stala jehla.
"Šprte", drbla do něj Rose na obědě,"jak dlouho ses to učil?"
"Ani chvilku, protě to šlo nějak samo", bránil se Albus.
"Ajé", povzdechl si po chvíli,"teď máme lektvary."
"No a?"nechápala dívka.
"Ten profesor mi nějak nesedí. Připadá mi že mě vážně, vážně nemá rád. Doufám že nedopadnu jako táta se Snapeem. Víš kdo je Snape?"
"No jasně, nezapomeň že já ten příběh znám celý. Neodsuzuj ale Snapea hned,zjistíš že je to s ním přece jenom trošku složitější."Rose se zvedla a odešla z mstnosti.
"Co teď máte?"ozvalo se mu v tu chvíli z kapsy.
"Lektvary",povzdechl si Albus.
"Hm...mohl by sis mě položit nenápadně pod lavici? Lektvary mě zajímají."
"Tak dobře", přisvědčil Albus a vydal se do sklepení. Položil muže z obrázku pod lavici tak aby viděl na katedru a vybalil si učebnici. Do třídy teatrálně vtrhl profesor. Černý hábit za ním zavířil a on s prásknutím zabouchl dveře.
"V mých hodinách", začal hrozivě,"nebudete pošetile mávat hůlkou ani mumlat přihlouplá zaklínadla. Proto od vás nečekám docenění přesného umu připravování lektvarů. Většina z vás bude asi stejně tupé stádo jako ti které jsem už poznal."
Skončil a posadil se za stůl.
"On si ze mě dělá legraci?"ozvalo se nevěřícně zpoza Albusovy lavice. Creewey stál v mžiku nad ním.
"Říkal jste něco, Pottere?"
"Ne, pane", zavrtěl hlavou albus.
"Skvěle tak mi tedy povězte proč nepoužíváme do Mnoholičného lektvaru dikobrazí ostny?"
"Vybuchlo by to,"ozvalo se tiše z lavice.
"Protože by to bouchlo", opakoval Albus a doufal že se jeho namalovaný společník neplete. Creewey se zatvářil zuřivě a Albus poznal že odpověděl správně.
"Strhávám Nebelvíru pět bodů!"
"za co?"
"Za to co jste řekl a tvrdil že neřekl,"ušklíbl se Creewey. Albus vztekle praštil rukou do lavice.
"A za ničení školního majetku další tři body".
"Chápu jak to táta se Snapeem myslel", mumlal Albus na večeři kterou jedl ve společnosti muže z obrázku.
"Hm..."zamručel pouze muž.
"Poslyšte, chtěl bych se vás na něco zeptat. Váš obrázek jsem našel v sešitě, který byl z domu mých prarodičů Jamese a Lily. Na rubu tohoto obrázku je napsáno: Nezapomeň, odpusť. S. Co to má znamenat?"
"Nemám nejmenší ponětí", tvrdil muž ale Albus věděl že mu lže.
Druhého dne ráno dostal Älbus odpověď od rodičů:
Milý Albusi,
tvoje zprávy nás velice zaujaly. Vážně do Bradavic chodí Dudleyho syn? A jak spolu vycházíte? O Georgovi víme, takže to až takové překvapení nebylo. To že umíš mluvit s hady je velice neobvyklé, ale já to taky uím, tak to máš asi po mě.
Měl si už lektvary? Jestli ano, napiš nám jaký učitel je Dennis. Vždycky to byl velice milý kluk. Pozdravuj ho od nás. S Malfoyovic chlapci se neper, nestojí ti to za to. Nezapomeň jít za Hagridem a pozdravuj od nás George, Nevilla a Minervu.
Táta, máma a Lily
Vytáhl obrázek muže. Jako vždycky, poslední dobou, byl uvnitř portrétu.
"Věděl jste že můj táta je hadí jazyk?"zeptal se zvědavě.
"Ale jistě, byl jsem u toho když to v druhém ročníku zjistil."
"Takže jste byli spolužáci", uvažoval Albus", aspoň věkově by to odpovídalo, ne?"
Muž pouze pozvedl obočí.
"Hm...dobře", zamlouval to Albus,"a jak na to tedy táta přišel?"
Muž se uchichtnul:"Draco Malfoy na něj poslal v soubojnickém klubu hada. Potter se ho snažil uklidnit, ale netušil že mluví hadí řečí. Taky si potom všichni mysleli že je Zmijozelův dědic."
"Kdo?"zbystřil hned chlapec.
"No dědic salazara Zmijozela. Tehdy byla otevřena Tajemná komnata, kterou dokáže otevřít pouze Zmijozelův dědic. Po hradě se toulal bazilišek a snažil se vyvraždit studenty z mudlovských rodin. Naštěstí byl viník chycen dříve než se někomu stalo něco vážného."
"A kdo to byl? Kdo tu komnatu otevřel? Znám ho?"
"Pokud se váš otec stále přátelí s Weasleym pravděpodobně ano. Otevřela ji studentka prvního ročníku Ginny Weasleyová."
"Máma?"zakuňkal chlapec šokovaně.
"Hm... tak to je tedy opravdu něčekané", ušklíbl se muž,"Potter je opravdu nepředvídatelný. Nebojte se, vaše matka tehdy byla pod vlivem jistého deníku, který napsal sám lord Voldemort. Pomocí tohoto deníku tehdy zmizelý pán Zla donutil malou Weasleyovou otevřít komnatu a vypustit baziliška. Naštěstí byla na poslední chvíli zachráněna svým hrdinou panem Potterem."
"Tak děkuju že jste mi to pověděl", usmál se štastně a trošku nevěřícně Albus", chcete na oplátku něco povědět vy?"
"No...zajímalo by mě jak si vede Lupin?"
"Má se skvěle", řekl přátelsky Albus,"naposledy jsem ho viděl když jsme odjížděli do Bradavic. Byl s námi na nástupišti. Vyprovázel sestřenku Vicky, Vicky Weasleyovou, protože spolu chodí. Teda aspoň to tvrdí James, prý je viděl jak se líbají."
"Kolik je vaší sestřenici?"vyptával se muž zmateně.
"No...bude jí sedmnáct, je v šestém ročníku, proč?"
"A není na něj trochu mladá?"mračil se nyní portrét.
"Mladá? Je mladší jenom o tři roky..."
"O kom to mluvíš?"nechápal muž.
"No o tátov kmotřenci, přece. Ptal jste se na něj...Teddy Lupin."
"Aha. Myslím že jsme si špatně rozuměli. Já myslel jeho otce, Remuse Lupina."
"Remus Lupin? Pokud vím zemřel i se svou manželkou někdy během tátova sedmého ročníku."
"Aha", kývl muž a beze slova opustil portrét.
Profesor Creewey se choval stejně hrozně po zbytek týdne. V pátek se Albus zjistil, že má první hodinu bylinkářství a kouzelných předmětů. Na ty se velmi těšil. Do učebny dorazil o několik minut napřed a posadil se do lavice. Profesor vešel do místnosti a překvapeně se zarazil když spatřil že není sám.
"Harry?"zeptal se šokovaně po chvíli trapného ticha.
"Já nejsem Harry", vysvětloval honem Albus,"já jsem Albus Potter. Syn Harryho a...ehm...vaší sestry."
"Ty jsi můj synovec?"pousmál se konečně trochu muž,"a máš tady ještě někoho?"
"No samozřejmě. Ještě je tu Rose, dcera tety Hermiony a strejdy Rona, Vicky, dcera strejdy billa a tety Fleur a taky je tu James".
"To je jistě tvůj bratr, viď?"
"Ano, James je o rok a půl starší než já a studuje letos druhý ročník. Staršně se na vaše hodiny těší, odmala jste jeho vzor. Od mala vyrábí různé žertovné předměty a jistě se nechal hodně inspirovat. Dokonce je na vás i podobný. Kdyby byl trošku starší, asi by si vás všichni pletli", chrlil ze sebe nadšeně Albus.
Profesor si z nějakého důvodu povzdechl a zahleděl se z okna na jezero. Místností se rozprostřelo ticho, které vydrželo až do příchodu ostatních studentů.
"Vážení studenti, mám tu čest vás uvítat na první hodině kouzelných předmětů. Jmenuji se George Weasley a provedu vás spletitou cestičkou výroby rozličných magických předmětů, od jednoduchého samopsacího pera až po větev s věčným ohněm. Dnes..."
Do místnosti věhl James. Rozhostilo se ticho ve kterém profesor zvědavě obhlížel svého synovce. Opravdu mu byl velmi podobný. Pár let navíc, a vypadal by jako jeho...dvojče.
"Dobrý den, pane profesore", řekl sebevědomě chlapec", mohl by jste na chvíli propustit Seva?"
"Ale...samozřejmě", řekl konsernovaně profesor a propustil Albuse ze třídy.
"Co se děje?"vyptáva se Albus jen co se zavřely dveře od učebny.
"Jsem v družstvu¨",vyjekl nadšeně James,"vzali mě jako odrážeče!"
"Paráda", zakřenil se Albus,"ale poslyš. Všiml sis jak jste si se strýčkem Georgem podobní? Nejen vzhledově, oba máte zájem o marketing, nadání na očarovávání předmětů, oba jste vtipní a on hrál taky na postu odrážeče když byl na škole."
"Ještě řekni že jsem převtělení strýčka Freda!"zlobil se James.
"Myslím že možná ano", pokrčil rameny Albus a vrátil se do hodiny. Po hodině ho profesor Weasley zastavil:"Co ti bratr chtěl?"
"Vytáhl mě aby mi oznámil že ho vzali do Nebelvírského famfrpálového družstva na post odrážeče."
Profesor se tvářil naprosto neproniknutelně:"Vážně? Tak to je skvělé!"
"Děkuju za něj. Pane profesore, mám vám vyřídit pozdravy od mámy, táty a mé malé sestřičky Lily."
"Tak to je taky pozdravuj", pousmál se profesor a opustil místnost. Albus došel do společenské místnosti a hned začal psát dopis:
Milí mámo a táto( a Lily pochopitelně ),
můj první týden v Bradavicích byl velice, velice pestrý. V lektvarech je to strašné! Nemít jednoho přítele, kerý mi pomáhá, asi bych propadl. Myslím že je to také zaviněno profesorem Creeweym. Je hrozný! Nevím proč ale nemá mě rád. Jenom kýchnu a už mi sebere body. Tati, už asi chápu jak jsi to s tím Snapeem myslel,.
Stala se nám taková zvláštní věc. James mi šel do kouzelných formulí povědět, že ho vzali do famfrpálového družstva(jistě jste měli radost když jste se to dozvěděli, že?)a stál chvíli vedle strýčka George. JSOU NAPROSTO STEJNÍ!!! Vážně, vypadají jako jednovaječná dvojčata. Myslím že to strýčka dost vzalo. Samozřejmě, nedával nic najevo, ale v očích měl takový, zoufalý, výraz.
Tati, je úžasné že se ti povedlo v druhém ročníku zachránit mámu před Voldemortem. Kdyby se ti to nepovedlo, nebyl bych tady...Asi se divíš jak to vím, že? Nepovím :D.
S láskou
Albus Severus
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Máte raději slash nebo het?

Slash 66.1% (589)
Het 10% (89)
Co je to slash? 3.5% (31)
Co je to het? 5.3% (47)
Mám ráda oboje stejně 9.8% (87)
nesnáším slash 5.4% (48)

Komentáře

1 iRiell iRiell | 29. září 2009 v 16:12 | Reagovat

jsi jak druhá Rowlingová!

2 Karin Karin | 28. července 2018 v 21:05 | Reagovat

Moc pěkně napsané.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama