Kapitola třetí

29. srpna 2008 v 11:13 | whampingwillow |  Netopýr
"Vepřová kotleta", zasténal Ron a vrhl se k talíři. S neslušným nadšením se začal cpát, nevnímaje pohorené a znechucené pohledy svých přátel.
"Oprávdu se musíš tak nechutně cpát?"ucedil Harry a vybraně si naložil na talíř. Prohrábl si své krátké, černé vlasy doufaje, že budou vypadat rozcuchaně. Když se v létě dozvěděl o své příbuznosti se Snapeem, rozhodl se udělat všechno pro to, aby vypadal stejně jako dříve.
Ostříhal si vlasy a začal používat kvanta gelu, aby je udržel pořád rozcuchané. Další novinkou byly zelené kontaktní čočky, kterými zakrýval své, nyní černé, oči. Také nadále nosil brýle,doufaje, že mu to vizuálně zmenší nos. Právě tohle se ale příliš nepovedlo, neboť to bylo první na co se Hermiona ptala jen co ho spatřila.
Ředitel povstal:"Vážení studenti. Je mi ctí a zároveň potěšením vás opět přivítat zde v Bradavicích. Jako každý rok pro vás mám několik upozornění. Les na školních pozemcích se Zapovězený nejmenuje jen tak, což znamená, že bez povolení do něj nemáte přístup. Konkurzy do famfrpálových mužstev se budou konat podle přání kapitánů. Možná jste si všimli, že nám zde chybí nový učitel obrany proti černé magii. S radostí vám oznamuji, že profesor snape si ke svým závazkům učitele lektvarů přibere také tento předmět."
"NE!"vyjekl Harry nahlas a celá síň se rozesmála. Snape se jenom vitězoslavně ušklíbl, zato Brumbál se zasmál nahlas.
"Ale ano, pane Pottere, ale ano. No...myslím že nám už dost pokročila hodina, takže se odeberte do svých kolejí. První ročníky následují své prefekty."
"Kruci", vydechl Ron a hodil sebou do křesla v nebelvírské společenské místnosti,"Snape jako učitel obrany? Snape čtyřikrát týdně? To bude má smrt."
"Ronalde, stejně tě Snape nenechá na lektvary chodit. Ty i Harry jste přece u NKÚ dostal jen Nad Očekávání."
"No jo vlastně!"vykulil Ron nadšeně oči,"HURÁ". Začal vitězoslavě poskakovat po místnosti, nevšímaje si udivených pohledů svých nebelvírských spolužáků, kterým se zdálo že se pravděpodobně zbláznil.
"Já se Snapea pokusím přemluvit", řekl Harry Hermioně,"ale stejně mě tam asi nenechá. Myslím že by udělal cokoli jen aby se mě zbavil".

"Ne Pottere, to nepřichází v úvahu. To jste tak přesvědčen o vlastní vyjímečnosti že si myslíte že vám budu dělat nějaké ústupky?"
"Ale pane", řekl Harry,"vždyť víte že to potřebuju. Udělám cokoli, klidně vykuchám celou bečku ropuch."
"Mám lepší nápad", blesklo Snapeovi v očích,"nechám vás na této hodině a pokud, což se nestane, mi na konci odevzdáte perfektní lektvar, můžete pokračovat. Ale nesmí v lektvaru být ani sebemenší chyba. Rozumíte?"
Harry si povzdechl:"Tak tedy děkuju, pane". Věděl, stejně jako Snape, že nemá šanci. Nikdy se mu nepovedlo umíchat ani ucházející, natož perfektní lektvar.
Snape ho pustil do třídy, ve které bylo osm studentů šestého ročníku, a zavřel dveře. Harry přešel ke kotlíku a začal poslouchat.
"Dnes se pokusíme o přípravu jednoho z nejobtížněji připravitelných lektvarů. Budeme dělat Mnoholičný lektvar. Kdo z vás si pamatuje k čemu složí?"
Harrymu poskočilo srdce. Mnoholičný lektvar přeci umí uvařit. Tolikrát sledoval Hermionu, když ho tehdy vařila ve druhém ročníku. Navíc Hermiona tehdy musela uvařit i základní směs která je nejtěžší a tu teď dostanou předpřipravenou. Teď jenom doufal že nezapomněl postup přípravy. Usmál se na Hermionu, která mu jeho úsměv chápavě oplatila a dál poskakovala s rukou nataženou do vzduchu. Snape ji jako vždy ignoroval a zamířil k Harrymu.
"Tak pane Pottere,"pobídl ho s jistotou že Harry nebude mít o mnoholičném lektvaru nejmenší představu.
"Mnoholičný lektvar se používá, když se někdo chce přeměnit v někoho jiného. Přeměněná podoba vydrží maximálně hodinu, záleží na spůsobu zpracování kůže z hřímala. Do lektvaru je potřeba přidat něco s DNA toho v koho se chceme přeměnit. Takže třeba zub, vlas, chlup nebo třeba kus nehtu. Lektvar se užívá vnitřně a je nenávykový, ovšem při příliš častém používání může trochu pozměnit pravou podobu uživatele. Navíc je přeměna nesmírně bolestivá, a málokdo tento lektvar požije vícekrát", usmál se Harry Snapeovu výrazu.
"Na tabuli máte postup", štěkl Snape a mávl hůlkou.
Harry si postup pečlivě přečetl a začal si vybírat přísady. Lektvar byl sice velice obtížný, Harry si ale uvědomil, že jestli nějaký lektvar namíchat dokáže, tak je to tenhle.
Začal pečlivě krájet denivky na stejně velké kroužky a zahřívat vodu v kotlíku. Nalil do něj předpřipravenou základní směs a přinutil se nepospíchat. Věděl, že má čas. Nasypal Denivky do lektvaru a začal obsah míchat prti směru hodinových ručiček. Lektvar získal sytě červenou barvu, přesně podle návodu. Harry spokojeně pokývl hlavou, nevnímaje okolí a začal drtit kůži z hřímala. Z drcení se vyklubal velmi obtížný úkol, zabralo mu to více času než čekal. Když nasypal rozdrchenou kůži z hřímala do kotlíku, zasyčelo to a obsah dostal hráškově zelenou barvu.
harry se pousmál a začal kotlík opět míchat. Pak přidal několik dalších přísad, zcela koncentrovaný na práci, a když spatřil, že je v jeho kotlíku ono dobře známé pobublávající bahno, odstoupil od kotlíku a uhasil oheň. Teprve teď se podíval jak si vedou ostatní a překvapeně zjistil že kromě něj a Hermiony nikdo nemá správnou směs.
"Ukončete práci", řekl Snape a hrozivě připlul k jeho kotlíku. Harry se nadechl. snape se nadechoval k nějaké opovržlivé oznámce , na posledí chvíli však zmlkl. Chvíli zíra do jeho kotlíku, jako by chtěl lektvar uřknout a pak překvapeně řekl:"Vypadá to že je lektvar v pořádku. To ale nepoznáme dokud ho nevyzkoušíme. Slečno Grangerová, váš vlas prosím."
Hermiona si povzdechla a vytrhla si vlas. Když ho Harry bral, něco ho napadlo.
"Počkej Hermiono", vyhrkl a přeměnil kořen Asfodelu, ležící příhodně na lavici na jehlu. Chytil dívku za ruku a trošku ji píchl do prstu. Nakapal její krev do kotlíku a jeho barva se změnila na temně oranžovou.
"Prosím", kývl Harry na Snapea, sledován zbytkem třídy. Snape vrazil lektvar do rukou Ernieho Macmilliana. Ernie se omluvně zašklebil na Hermionu a opatrně se napil. Za chvíli už před nimi stála Hermiona.
"Ty Harry, neříkal si že to bude bolet?"ozval se, hned jak zjistil že je z něj Hermiona.
Harry zamyšleně kývl,"Nebolelo to, že? Myslel jsem si to. Napadlo mě že když do lektvaru přidám něco, v čem je Hermionino DNA koncentrováno, jako například její krev, odstraní to nepříjemné vedlejší účinky."
Snape na něj nevěřícně hleděl. Harry se ušklíbl, byl si jistý že učitel právě zažil největší šok svého života. Počkal až Snape zkontroluje ostatní lektvary a když všichni odešli, přešel k němu:"Pane? Tak můžu zůstat?"
"Ano Pottere,"řekl váhavě Snape,"pokud mi řeknete jak vás to s tou krví, k čertu, napadlo!"
"Předloni když jsem byl u zrodu Voldemorta", vysvětloval tiše Harry,"mě Červíček pořezal a mou krev nakapal do toho lektvaru, který Voldemorta oživil. Napadlo mě že když je krev tak čarovná esence aby oživila tu trosku, mohla by být užitečná i v jiných lektvarech. Samozřejmě chápu, že zrovna v Mnoholičném lektvaru je použití krve v některých případech vyloučené, třeba když se někdo v někoho mění bez jeho vědomí, ale v jiných lektvarech by to mohlo být užitečné. Například v tom vlkodlačím. Pokud se nepletu, je jeho součástí DNA vlkodlaka. Zajímalo y mě co by se stalo, kdyby někdo použil jeho krev."
"Popřemýšlím o tom", řekl zamyšleně Snape a roztěkaně ho propustil. Když Harry odcházel, viděl že se snape hrbí nad kusem pergamenu a zjevě sepisuje nové poznatky, na které ho přivedl.

"Takže ty fakt smíš pokračovat?"žasl Ron cestou k famfrpálovému hřišti,"chceš říct že tě Snape vážně nechá ve třídě přestože si neměl Vinikající?"
Harry si místo odpovědi posunul koště na rameni. Na první trénink se těšil, nelétal už měsíce.
Na hřišti už na ně čekali jejich spoluhráči, včetně kapitánky Katie Bellové.
"Ahoj. Tak jdeme na to?"řekl jednoduše. Harry si nadšeně sedl na koště a vyletěl do vzduchu. Jakmile se octl asi dvacet stop nad hřištěm, zaplavil ho do teď neznámý pocit. Závrať. Jakto že si nikdy nevšiml, jak létají vysoko? Co kdyby spadl? Co kdyby se mu porouchalo koště? Začínal panikařit. Přitiskl se pevně na násadu koštěte a zavřel oči. Neodvážil se ani pohnout, naož zakřičet, takže tam visel několik minut než si ho všimli.
"Hej, Harry? Takhle se honí Zlatá? Nespi na tom kotěti a rozehraj se!"
"Dostaňte mě dolů", zakřičel po chvíli hystericky.
Ron se k němu nechápavě rozletěl a když Harry spatřil jak sviští, udělalo se mu zle. Když za Ronovy asistence přistál na zemi, vydechl si.
"Co se ti stalo, Harry?"nechápala Katie.
"Já, asi mám závrať,"vykoktal pomalu,"nemůžu hrát. Mám strach z výšek."
"Ale Harry, vždyť ti výšky nikdy nevadily", protestoval Ron.
"Nevím, třeba je to pubertou,"vymloval se Harry. Famfrpál sice miloval, ale uvědomoval si že nemůže hrát.
Zvedl se a odešel do šatny. Všechno si tam z nostalgií prohlédl, došlo mu že je tam pravděpodobně naposled.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Máte raději slash nebo het?

Slash 66.1% (589)
Het 10% (89)
Co je to slash? 3.5% (31)
Co je to het? 5.3% (47)
Mám ráda oboje stejně 9.8% (87)
nesnáším slash 5.4% (48)

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 8. listopadu 2008 v 20:02 | Reagovat

Tohle je blbost :(( Závratě nemůžou bejt ovlivněný tím, že je syn toho nebo támhletoho....Vlastně syn Snapea byl vždycky a lítání mu nevadilo a šlo mu to..navíc tohle je naučená vlastnost ne vrozená

2 Lizz Lizz | Web | 7. července 2009 v 13:59 | Reagovat

jo tak tdy odtud jsme měla ty závratě...xD ne tam v tej ae tedy v tej povídce.. no nevadí..xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama