Kapitola sedmá, aneb Snape v tom má trochu zmatek

30. srpna 2008 v 11:03 | whampingwillow |  Enormě podivní
"Vy jste mě podezřívali?"vyprskl Snape jakmile vyšli z Myslánky,"já jsem se vám celý ten hloupý rok snažil zachraňovat krk a vy jste mě PODEZŘÍVALI? Jak typické."

"A co jsme si měli myslet? Nezapomeňte, že to vy jste mě neustále urážel. Navíc, byl jste u Chloupka, vyhrožoval jste Quirreleovi a vypadalo to že jste mě při tom famfrpálu chtěl uřknout!"

"Proč bych vás měl proboha uřknout?"řekl nevěřícně Snape. Ať už neměl Pottera rád jakkoli, nikdy by ho neuřknul.

"Já nevím, byl jsem z vás zmatený. Od první hodiny lektvarů jste mě nesnášel a já dlouho nevěděl proč. Že jste znal mého tátu mi Brumbál řekl až na konci prváku a to, že jste se nesnášeli mi opravdu došlo až když jsem viděl jak se k sobě chováte se Siriusem. A tehdy na tom zápase jste mumlal protikouzlo, které Hermiona identifikovala jako samotné zaklínadlo. A víte proč? Protože na vás se samozřejmě dívala jako na prvního. Proč by se dívala na Quirrela, který proti mně nikdy nic neměl?"

"Vidím že pobyt v Myslánce vám moc nepomohl že?"konstatoval Brumbál smutně.

"To tedy ne!"kývl Harry,"já jsem vám, pane, říkal že je to nesmysl. Zbytečně jsme plýtvali čas."

"Já jsem se docela bavil", ušklíbl se zlomyslně Snape. V duchu sám se sebou nesouhlasil ale byl tak navyklý říkat si své, že to téměř nepostřehl.

"Ha-ha-ha", ušklíbl se Harry.

"Dobrá, vypijte tedy tohle", zamračil se Brumbál a podal jim lahvičky s nějakým lektvarem.

"Co to je?"otočil se Harry na Snapea. Ať už ho neměl jakkoliv rád, jako odborníka ho uznával.

"Nemám tušení", přiznal překvapeně po chvíli očichávání(zajímalo by mě, jestli je pro mistra lektvarů výhodou velký nos) lahvičky.

"Co to je?"obrátil se tedy Harry na Brumbála.

"Uvidíš", zachichotal se Brumbál,"až to vypiješ. Ty taky Severusi!"

"Nebudu pít lektvar který neznám. To je proti mé profesionalitě!"bránil se Snape.

"Jestli se nenapijete, opustíte Bradavice", řekl ředitel přísně.

"Ale pane..."

"Řediteli..."

"Tak bude to?"zamračil se ředitel.

Oba muži(o Harryho mužství doufám nechce nikdo polemizovat:D)si povzdechli a napili se. V tu chvíli to s nimi seklo.


"Co se to-..."zamumlal Harry a postavil se," co se to stalo, pane?" Zamračil se. Jeho hlas zněl tak nějak jinak. Povědomě, ale jinak. Prohrábl si své dlouhé, počkat dlouhé?, vlasy a postavil se. Všechno se mu zdál nějak dál. Zamračil se na Snapea který se nějak dostal vedle Brumbála a on mu zamračení ihned oplatil. Poškrábal se na krku, a Snape po něm.

"Tak počkat", pomyslel si Harry zmateně a zadíval se na Snapea. Vypadal trochu divně. Tak nějak, zmateně. A nemluvil. To bylo zvláštní. Snape si většinou nenechal ujít příležitost vysmát se mu.

"Co se děje?"zeptal se a spatřil že Snape říká to samé. Druhý hlas se ale neozval.

"Tak počkat!" vřískl, protože mu došlo že to co vidí není Snape, ale on sám v zrcadle. Podíval se vedle sebe a spatřil sám sebe, tedy své tělo, ležet na zemi.

"Co to má znamenat?"

"Myslím že by jsi měl probudit Severuse, Harry", usmál se zlomyslně ředitel.

"Však on to zvládne sám", zabručel Harry, stále v šoku.

"Hm...nechci tebou nějak manipulovat ale uvědom si ,že jak ti jistě došlo, je nyní v tvém těle. A co když se ti s ním něco stane?"

"Řekl vám už někdo že jste vyděrač?"zamračil se Harry a poklepal si na rameno. Snape jím(nebo sebou?) škubl.

"Co se to....ÁÁÁÁÁÁÁÁ",zařval šokovaně jen co se probral. Zjevně mu to pálilo rychleji než Harrymu. Rozhořčeně se napřímil(musím ovšem přiznat, že s Harryho tělem to vypadalo mnohem méně důstojně) a vytáhl hůlku. Harryho hůlku.

"Teď vás zakleju", oznámil smrtelně vážným hlasem Brumbálovi.

"To neuděláš", konstatoval Brumbál.

"Ale ano, udělám".

"Neuděláš", vedl si svou Brumbál.

"Proč bych neměl?"

"Protože máš špatnou hůlku", zachichotal se opět ředitel(je to ale hýzlík tenhle Brumla).

Poznámka autora:

Myslím že jste si všimli že se to začíná zvrhávat v parodii. Původní úmysl byl obrátit vztaha Snape=otec a Harry=syn, a dopadlo to takhle. Je to pravděpodobně tím že si prostě nedokážu představit Snapea jako alespoň trochu tvárnou postavu. Prostě jakmile ze Snapea Štěkavého Psa udělá nějaká autorka Milujícího Severuse, povídka pro mě ztrácí přitažlivost. Samozřejmě jsou i vyjímky(např. Kámen manželství je perfektní), ale ne časté.
Beru když je v povídce popsána Severusova cesta za lepší povahou, ale fakt nemám ráda popisování Severuse jako milujícího manžela, otce, strýce, bratra(popřípadě milující matku:D). Nadruhou stranu moc nemusím povídky se Severusem odporným hajzlem který znásilňuje a zabíjí na co příjde(včetně ježků:"ale paní ježková, i když se vám neschová, ehm....kdo čte Terryho Prattcheta pravděpodobně chápe, pro ostatní, zkuste někdy znásilnit ježka:D). Kde jsem to skončila...no...prostě to vypadá že z téhle povídky se stává parodie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte raději slash nebo het?

Slash 66.1% (589)
Het 10% (89)
Co je to slash? 3.5% (31)
Co je to het? 5.3% (47)
Mám ráda oboje stejně 9.8% (87)
nesnáším slash 5.4% (48)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama