Kapitola pátá, pravidla famfrpálu

29. srpna 2008 v 11:01 | whampingwillow |  Enormě podivní
Nyní se Snape s Harrym oběvili v šedivé tělocvičně. Tělocvična byla zaplněná chlapci a dívkami v modrých a červených cvičebních úborech. Všichni si ve dvojicích pohazovali míči na volejbal. Všichni až na jednoho vychrtlého, asi osmiletého kluka v příliš velkém tričku. Mladý Harry Potter stál sám u stěny a smutně pozoroval činící se spolužáky. Každou chvíli ho trefil míč nějakého žáka který se chtěl zavděčit Dudleymu.

"Proč nehrajete, Pottere? To jste tak levý, že vás nikdo nechce do družstva? Našeho školního famfrpálového boha?"usmíval se zase Snape.

"Ne, pane,"odsekl Harry,"nehraju protože se mnou nikdo nechce být. Všichni mě tu nesnáší, nechtějí si proti sobě poštvat Dudleyho, a navíc jsem ten divný kluk s rozbitýma brýlema a s příliš velkým oblečením. To proto nehraju."

"Aha", řekl Snape zaraženě.

"A proto taky tak zbožňuju kouzelnický famfrpál. Tam nezáleží na tom kdo koho má nebo nemá rád, záleží jenom na tom jestli je dobrý", pokračoval chlapec vášnivě.

"Sám víte že to není pravda", řekl střízlivě Snape.

"Jak to? Uveďte mi jedne, jeden jediný příklad člověka který nemohl hrát famfrpál přesto že měl nadání nebo naopak."

"Uvedu vám oba,"řekl prostě Snape:"Draco Malfoy a já."

"Cože?"nechápal Harry.

"Je to naprosto jednoduché. Draco Malfoy se do zmijozelského famfrpálového družstva dostal jen díky štědrému daru jeho otce a já jsem hrát nesměl, kvůli vašemu otci".

"Cože?"opakoval zmateně Harry.

"Váš drahý pan otec byl jak jistě víte docela dobrý hráč famfrpálu. To co nevíte je že já jsem přinejmenším stejně dobrý jako on, a přesto jsem za svůj kolejní tým nikdy nesměl hrát. Tedy, ve druhém ročníku jsem hrál jeden zápas. Nešťastnou náhodou jsem se s Potterem srazil a oba jsme spadli dolů. Potter skončil s otřesem mozku, což ho nemohlo moc bolet vzhledem k tomu, že neměl zrovna hordu šedé kůry mozkové, a já jsem si zlomil ruku. Váš milý pan otec všude rozhlásil že jsem ho z toho koštěte srazil schválně a já jsem dostal doživotní zákaz létání."

"Ale-..."vykoktal Harry po chvíli,"no-...dává to smysl. Talent máte samozřejmě po mě. Na jaké pozici jste hrál?"

"Byl jsem chytač, samozřejmě", ušklíbl se Snape a dál sledoval malého Harryho stojícího o samotě. Chvíli tiše stáli a sledovali hochy a děvčata zápasící s gravitací, když v tom učitel zavolal:"Rozdělte se do dvou týmů, žáci".

"No to snad ne", zasténal starší Harry a zachmuřeně sledoval děti, dělící se výběrem do dvou družstev. Dělení probíhalo poklidně podle zaběhnutého řádu až do chvíle kdy zůstal mladší Harry stát v poli pro výběr sám.

"K nám nejde," zahulákal Dudley na celou tělocvičnu.

"Dudley, jste na řadě, musíte si ho vzít", zahřměl učitel jako by tam Harry nebyl.

"Ale já ho nechci", hulákal rozmazlený chlapec.

"Dobrá,"rezignoval učitel,"MacHornne vezměte si ho vy za Triebsona."

"Pane, to není fér", zaskučel chlapec,"Potter je blbeček, nechte mi tu Jacka".

"Dobrá, Pottere budeš chytat uteklé míče,"rozhodl učitel a odpískal hru."Teď jsme kde?"zeptal se zmateně Snape.

"Zase u Dursleyových. Myslím že mi dneska dojde dopis."
Aha. Chlapec - který - přežil dnes zjistí, že není jen ubohá nicka, ale velký hrdina. Výborně..."šklebil se znechuceně Snape.

Šklebil se ale jenom chvíli. Jeho škleb vystřídalo překvapení, když spatřil jak Harrymu berou jeho dopis a ničí ho."Aha, tady to konečně poznávám", řekl spokojeně Snape.

"Samozřejmě, jsme ve školním expresu", zamumlal Harry a ukázal na své jedenáctileté, zatím zcela nekouzelné, já.

"Tak to je opravdu nečekané", ušklíbl se zase Snape."Potter a jeho věrný kumpán Weasley, už vám chybí jen Grangerová, kdepak je?"

"S Hermionou jsme se spřátelili až po Svátku všech svatých. Tehdy když jsme napadli toho trolla."

"Takže jste ho opravdu napadli, nebyli jste tam pro Grangerovou."

"Ale samozřejmě že byli. Když jsme viděli, že ji chce praštit nezbývalo nám nic jiného."

"Samozřejmě", řekl ironicky Snape.

"Ale-"ušklíbl se najednou Harry,"podívejte se, váš miláček..." Po chodbě vlaku přicházel Draco Malfoy se svými přáteli Crabbem a Goylem.

"Proč za vámi jde?"

"Myslím, že to uvidíte sám", ušklíbl se pobaveně Harry a sledoval dobře známou scénku s Malfoyovým podlézáním. Snape se tvářil udiveně.

"Co se děje?"rýpnul si Harry,"nevěděl jste že je váš oblíbený Dráček takový podlézavec?"

"Ne....divím se že jste to nepřijal", řekl Snape, Harry však poznal že mu lže.


"Harry, kdes byl tak dlouho?"zapištěla jedenáctiletá Hermiona.

"Vyhráli jsme, tys to vyhrál! Vyhráli jsme!"křičel Ron a bušil Harryho do zad.

"Jak patetické", zamumlal Snape pohrdlivě.

"A já jsme udělal Malfoyovi monokl a Neville se úplně sám pokusil přeprat Crabbeho a Goyla! Ještě pořád nepřišel k sobě, ale madame Pomfreyová tvrdí, že bude v pořádku - takže jsme to zmijozelu ukázali! Všichni na tebe čekají ve společenské místnosti, udělali si večírek a Fred s Georgem uzmuli nějaké jídlo a zákusky!"

"A hurá na oslavu", mumlal si dál pro sebe Snape.

"To teď pusť z hlavy,"vyhrkl udýchaně Harry." Pojďte, najdeme si nějakou prázdnou místnost. Počkejte, až uslyšíte, co vám povím!"

Než za sebou zavřel dveře, ujistil se jedenáctiletý Harry že uvnitř není Protiva.

"Takže jsme měli pravdu!"začal mluvit nervózně Harry:"Je to Kámen mudrců, a Snape se snaží přinutit Quirrella, aby mu pomohl se ho zmocnit. Ptal se ho jestli už ví, jak se dostat kolem Chloupka - a pak ještě něco říkal o Quirrellových kejklech - počítám, že kromě Chloupka chrání ten kámen ještě další věci;nejspíš celá spousta zaklínadel, a Quirrell by měl udělat nějaké kouzlo proti černé magi, aby se Snape dostal dovnitř - "

"Ty tedy myslíš, že Kámen bude v bezpečí jen tak dlouho, jak Quirrell vydrží Snapeovi vzdorovat?"zeptala se Hermiona vyděšeně.

"Tak to je příští uterý pryč,"řekl Ron.

Poznámka autorky:

A je to tady, další klišé. Tohle jsem trošku rozvedla přes dvě kapitoly. Jedná se samozřejmě o to, jak byl chudák Harry týraný příbuznými. Jednou jsem četla povídku, ve které Harrymu nedali měsíc najíst, nechali ho celý měsíc v přístěnku s zlomenými žebry a roztrženou plící. Sakra ten Harry je ale pašák, jak tohle mohl vydržet?
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Máte raději slash nebo het?

Slash 66.1% (589)
Het 10% (89)
Co je to slash? 3.5% (31)
Co je to het? 5.3% (47)
Mám ráda oboje stejně 9.8% (87)
nesnáším slash 5.4% (48)

Komentáře

1 Jajja Jajja | Web | 30. července 2009 v 14:21 | Reagovat

Áno, fakt je tam dosť toho klišé, ale je pravda, že sa v celku dobre bavím:D. Proste Whampi, sorry, Willow, ty máš na tie šialené príbehy nejaký skrytý talent:D. Naozaj skvelé oddychovky, tie tvoje jednorázovky, a potom toto:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama