Kapitola pátá

29. srpna 2008 v 11:15 | whampingwillow |  Netopýr
"Pojeď k nám, máma tě zve", přemlouval Ron Harryho.
"Ne Rone, ale díky. Letos bych chtěl zůstat tady."
Harry se na Vánoce letos vůbec netěšil.
"Harry a nechceš jet k nám? Jsem si jistá že by tě rodiče rádi poznali", řekla ustaraně Hermiona.. Vůbec se jí nelíbilo že by měl Harry zůstat v Bradavicích sám.
"Ne Hermiono, budu raději tady,"odmítl Harry,"budu mít klid, udělám si aspoň úkoly. Však víš, tu esej o kletbě Seriosis pro Snapea a o formuli na odstranění akné pro Kratiknota".
"Jak myslíš", kývla nakonec nepřesvědčeně Hermiona. Ron si povzdechl:"Máma nebude mít radost, myslím že se na tebe těší víc než na mě."
"Neříkej nesmysly, Rone,"zamračil se Harry,"nelituj se, oba dobře víme že tě tvoje máma miluje."
To z něj už zase promlouval jeho snapeovský gen. Jakmile si to uvědomil, chytil se za pusu:"Promiň, Rone, nevím co se to se mnou poslední dobou děje." Ron se jenom ušklíbl a dál přežvykoval svůj oběd.

Když studenti odjeli, po celém hradu se rozlehlo téměř dusivé ticho. Z učitelů letos zůstali pouze Brumbál, Mcgonnagalová, Snape, Trelawneyová a samozřejmě Binns. Za studenty pouze Harry a jeden student z Mrzimoru, kterému Voldemort zabil rodiče. Harry celé dny bloumal po hradě a zvědavě prohledával neznámé chodby a učebny. Zjistil, že z hradu zná opravdu jen malou část.
Ráno na boží hod se probudil s dobrou náladou, na posteli mu koneckonců ležela hromádka dárků. Vybalil zelený svetr s iniciálami HP od paní Weasleyové, krabici obložených chlebů od Hagrida, knihu o obraně proti černé magii od Lupina, sáček šumivých bzučivek od Rona, černé tričko od Hermiony a dva páry oranžových ponožek od Brumbála.
Ušklíbl se nad nimi, ale hned si je natáhl, stejně jako tričko a svetr. Pak se vydal na božíhodový oběd. Se znechucením zjistil, že jediné volné místo je vedle Snapea. Chvíli uvažoval, že by se najedl ve věži, ale pak si na Brumbálovo pokynutí neochotně sedl.
"Děkuju za ty ponožky, pane,"zavolal na ředitele.
"Není zač, Harry. Já ti zase velmi děkuji za tu interesantní čapku", usmál se ředitel:"Pověz nám co máš dnes v plánu?"
"Asi se půjdu projít a pak budu pilovat svou esej do Obrany proti černé magii", řekl významě Harry a úkosem se podíval na Snapea.
"Takže s tebou dnes nemáme počítat na večeři?"
"Ne pane, pochybuji že bych přišel,"mávl rukou Harry a spěšně do sebe naházel zbytky oběda. Rozhodně neměl zapotřebí zůstávat v jedné místnosti se Snapeem déle než bylo nutné. Rozloučil se a vyšel ze síně. Snape se potěšeně ušklíbl:"Ten kluk je nemožný", říkal si,"místo aby si šel dělat úkloy rovnou, jde se procházet."
Cinkl lžící o talíř a odkráčel do sklepení pracovat na opravování esejí těch tupých čtvtých ročníků. Byl asi v polovině hromádky když ho rozbolelo Znamení Zla. A podle intenzity bolesti jde o neodkladnou záležitost. Pravděpodobně nějaký akutní úkol nebo nová oběť.
Povzdechl si a hodil do krbu Letax:"Sídlo Interruped dreams(přerušené sny)". Vypadl z krbu na Voldemortově panství a okamžitě se přesunul do hlavního sálu. Ostatní Smrtijedi už tam čekali.
"Co myslíte, že nám pán chce?"ptal se nervózně Malfoy(bál se že pán přišel na to že prodal část jeho majetku, v době kdy byl mimo).
"Myslím že se to velice brzo dozvíme, Luciusi", uchechtla se Belatrix,"já osobně doufám že budeme moci někoho umučit. Miluju mučení!"
"Trochu patetické, Belatrix", ozval se Snape a protáčel oči.
"Ty mi můžeš, Snape", štěkla zuřivě cholerická Smrtijedka.
"S největší radostí, Bello, drahoušku", kontroval Snape s potěšením.
Do místnosti rázným krokem vplul Voldemort a vyštěkl svým pištivým hlasem chlapce před mutací:"Severusi, Belatrix, přestaňte se hádat."
Snape se poníženě poklonil:"Jistě můj pane."
"Asi se divíte, proč jsem si vás zavolal právě teď, že? Proč jsem vás vytrhl od korpulentních vánočních večeří s rodinou nebo přáteli. Mám pro vás totiž takový malý vánoční dárek. Červíčku, přiveď našeho hosta."
Tlustý smrtijed odspěchal pro vězně.
"Kdo to jenom může být? Ze by Voldemort chytil nějakého člena Řádu?"uvažoval Snape.
Červíček se vrátil, spolu se svázaným vězněm. Vězeň, ač zbitý, hrdě kráčel síní. Tmavé vlasy mu padaly do čela. Malfoy se ozval jako první:"Pane? Smím se zeptat, kdo to je?"
¨"Nepoznali jste mého hosta? Tohle je Harry Potter, přátelé!"
Síní se ozvalo několik překvapených výkřiků. Snape sebou nepatrně trhl:"Jak je to možné? Vždyť s ním ještě před několika hodinami mluvil?"
Zadíval se na vězně pozorněji. Opravdu, je to Harry.
Chlapec teď hrdě přešel do středu místnosti, nevšímaje si pout, které mu svíraly zápěstí.
"Pověz, Harry, přidáš se ke mě?"zasyčel radostně Voldemort.
"Ani za nic", řekl hodně nahlas Harry,"zabil si mi mámu, zabil si Cedrika, kvůli tobě zemřel Sirius. Navíc kvůli tobě umírá spousta dalších lidí. Řekni mi proč bych se k tobě měl přidávat? Já po krvi netoužím"
Snape i přes všechno co se dělo pocítil jistý obdiv k chlaci, tak hrdě stojícího před téměř jistou smrtí. Takže takhle to vypadá, když se Potter utká s Voldemortem?
"Dobrá tedy. Stane se jak si přeješ. Zemřeš. Zemřeš hodně bolestivou smrtí. Hodně dlouhou a bolestivou smrtí. Luciusi, máš tu čest být první kdo Pottera ozkouší."
Malfoy nedočkavě vystoupil z řady a křikl:Crucio".
Harry se začal zmítat v bolestech, nevydal však ani slovo.
"Stačí", křikl naštvaný Voldemort, když zjistil že Harry téměř nereaguje.
"Belo, teď ty!" Lestrangeová na chlapce nedočkavě zamířila hůlkou a křikla:"Serpensortia!" Vyšarovala kobru, jejíž jed zabíjel pomalu a bolestivě. Voldemort se potěšeně zasmál a zasyčel:"Zabij toho kluka!"
Potter namáhavě zvedl hlavu:"Nezabíjej mě. Prozraď mi k čemu by ti to bylo?" Had se se zasyčením stáhl. Voldemort vykřikl vzteky a nechal hady zmizet.
"Crucio!"zařval teď sám. Chlapec však opět nevydal ani hlásku. Snape si všiml že mu vypadla jedna kontaktní čočka. Pokud to Voldemort spatří, je konec.
"Severusi", štěkl pán Zla konečně.
Snape se uklonil a přešel k chlapci. Potter na něj pohlédl a nepatrně mrkl:"Snape! Brumbál vám tak věřil! Já vás nenávidím!"
Smrtijedi se rozesmáli a Snape využil situace. Chytil Pottera za hábit a přemístil se s ním. V uších mu ještě doznívaly výkřiky ostatních smrtijedů, když se oběvili před bránou do Bradavic. Rychle Harryho vtáhl dovnitř a vydal se s ním do kopce k hradu. Očekával že ho budou smrtijedi pronáledovat, nikdo se však neoběvil.
"Jak jste mohl být tak pitomý a nechat jste se chytit, Pottere?"zuřil když ho táhl bránou.
"Víte co by mě zajímalo?"řekl místo odpovědi Harry konverzačním tónem,"proč mi zrovna VY říkáte Pottere?"
"Právě teď vynikající téma", ušklíbl se Snape. Harry by se mu asi snažil oponovat, kdyby v tu chvíli neomdlel.

Když se probdil, zjistil že je na ošteřovně. Zaskučel.
"Tak už jsi vzhůru?"zeptal se někdo, stojící vedle jeho postele. Harry si nasadil brýle a otočil hlavu. Vedle jeho lůžka postával Remus Lupin.
"Tys nám dal, Harry. Co to proboha mělo být? Vánoční večeře u strýčka Voldyho? Nebýt Severuse, je z tebe hrouda masa a krve. Hlavně mi ale pověz, jak se ji podařilo tě chytit?"
"Snadno. Procházel jsem se u jezera, v tom mě něco omráčilo a probudil jsem se až v tom domě."
"To byl Interruped dreams, Voldemortovo hnízdo", ozvalo se z temného rohu. Ze stínů vystoupil Severus Snape a přešel k nim.
"Co vy tady, pane?"zeptal se Harry zvesela.
"Co myslíte? Dávám pozor aby jste zase neudělal nějakou pitomost. Nemůžu vás pořád tahat z malérů!"
"Jako by jste to někdy dělal", zamručel si Harry pro sebe. Nahlas však řekl:"Tak vám teda děkuju. Koneckonců jste teď můj zachránce!"
"Moc vtipné, Pottere,"zamručel Snape.
"Už jsem vám říkal že je divné když mi tak říkát?"zeptal se Harry konverzačním tónem. Na krátkou rozmluvu poté co ho Snape zachránil si moc nevzpomínal.
"Pottere", řekl varovně Snape a kývl hlavou k Lupinovi.
"Ach, ale Remus to přece ví", mávl rukou Harry.
"Ach...myslím že jsem zapomněl vypnout varnou konvici, jak jsem sem letěl", zamumlal Remus rychle a opustil ošetřovnu s významným úškebkem.
"On má rychlovarnou konvici? Na co? Vždyť si může vodu ohřát kouzly?"
"Myslím že chtěl, abychom si promluvili", řekl nervózně Harry.
"Možná bychm měli", řekl po chvíli ticha Snape.
"Dobrá. Tak proč mě nechcete?"vyhrkl Harry.
"Já tebe? To ty mě,"bránil se Snape.
"Vy se ke mě nehlásíte!"
"Ano. A proč myslíš? To ty sis pořídil kontaktní čočky a geluješ si valsy, jen aby ses mi nepodobal".
Harry se zarazil. Nenapadlo ho že by se to Snapea mohlo dotknout:"Ale to přece není kvůli vám. Kdybych přijel do školy tak jak opravdu vypadám, nikdo by mě nepoznal, bylo by jim to divné!"
"To není kvuli...chci říct, tobě tedy nevadí, že se mi podobáš?"
"Částečně ano. Proč trpíte závratí? A proč se mi musel zmněnit patron? Já jsem měl toho jelena rád, aby jste věděl. víte jaké to pro mě bylo, když jsem na tréninku dostal tu pitomou závrať?"
"Až moc dobře. Když jsem letěl poprvé já, spadl jsem z dobrých patnácti stop."
"To se stalo i Nevilovi", blýsklo se Harrymu v očích.
"Nechceš mě přiovnávat k Longbottomovi, že ne?"řekl rádobyhrozivě Snape.
"Ne. Ale pozor. Zjistil jsem že tahle podoba má i výhody. Když jsem se podíval na Malfoye, málem se po... strachy."
"Viděl jsem to", ušklíbl se Snape,"když budeš trénovat, jednou budeš lepší než já".
"Takže otec?"ozvalo se ohromeně ode dveří, ve kterých už hodnou chvíli stál Brumbál. "Opravdu zajímavé, Severusi, zapomněl si se zmínit, nemyslíš?"
"Sakra", ušklíbl se Snape,"já na to nějak pozapomněl."
Brumbál se pobaveně usmíval:"A víte že mě něco takového už napadlo? Když jsem slyšel o Harryho nové závrati a o tom jak se zlepšil v lektvarech..."
"Vy jste snad vševědoucí, pane řediteli", řekl rádobyobdivně Harry, zatíco snape protočil oči:"A tohle je jeho krev!"
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Máte raději slash nebo het?

Slash 66.1% (589)
Het 10% (89)
Co je to slash? 3.5% (31)
Co je to het? 5.3% (47)
Mám ráda oboje stejně 9.8% (87)
nesnáším slash 5.4% (48)

Komentáře

1 Saskya Saskya | Web | 19. září 2008 v 13:24 | Reagovat

jejda :)))... super... som zvedavá na reakcie ostatných, i keď približne asi viem, čo sa dá očakávať...

Len chudák Sevííík, sa musel prezradiť... xD

2 Adelaide Cordella Adelaide Cordella | E-mail | Web | 20. září 2008 v 8:43 | Reagovat

Ahoj. je mi líto, že jsme si nepřečetla tuhle poídku dřív. Je velmi vtipná :-))) Nejlepší je, jak se Severus s Pottym pošťuchují ;-) Už se moc těším na pokračování...

3 Jitka Jitka | 8. října 2008 v 21:12 | Reagovat

Super! Osvěžující a vtipné. Rychlovarná koncice :-)

4 zuzik zuzik | 12. října 2008 v 11:57 | Reagovat

Tvoje povídky se mi líbí čím dál, tím víc :0)

Už se nemůžu dočkat další kapitoly

5 Remy Arrive Remy Arrive | E-mail | Web | 1. listopadu 2008 v 14:54 | Reagovat

JUUUUJ...PROSÍÍÍM pokráčko...přece bys to neukončila!!!:)

6 Lizz Lizz | Web | 7. července 2009 v 14:10 | Reagovat

rychlovrná konvice.. dobrý nápad... :)osataně jako celá tahle povídka..xD z ajímavá a to jak se Harry a Sevík neustále pošťuchujou..xD super ot je prostě..;)

7 Coreyten Coreyten | E-mail | Web | 18. března 2018 v 21:23 | Reagovat

Amazing stuff. With thanks.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama