24. prosince 1997

28. srpna 2008 v 7:04 | whampingwillow |  Deník
V domě na Grimmauldově náměstí se nacházíme už skoro dva měsíce. Stav Grangerové je uspokojivý, i když pořád nemluví a nereaguje na má slova. Dnes jsou vánoce a já tak nějak pořád doufám že si aspoň dnes na něco vzpomene. Rozhodl jsem se nazdobit stromek, vyrobit jí dárek(nemohl jsem nic koupit protože vůbec neopouštím dům) a upéct krocana. Doufal jsem že ji to třeba vytrhne z letargie, že mě třeba pozná. Přivedl jsem ji ke stromku a ona byla fascinovaná světlem svíček jako malé dítě.
Chvíli jen tak stála a sledovala mihotání, ale pak se sehnula a naučeným pohybem si vzala dárek. Zdála se být víceméně při smyslech, ale nevšimla si že tam jsem. Rozbalila dárek a chvíli jej pozorovala. Daroval jsem jí náhrdelník ze smaragdových a černých kuliček. Vypadalo to že neví co s tím má dělat. Řekl jsem jí ať si to nasadí na krk. Otočila se a vykřikla:"Snape!"
Vrhla se na mě a začala do mě bušit. Nebránil jsem se, měl jsem radost z toho že konečně vnímá. Po chvíli se zhroutila, tak tak jsem ji zachytil a začala vzlykat.
"Nerozumím tomu", plakala,"proč se cítím tak...prázdná?"
Vysvětlil jsem jí že byla vystavena kletbě Cruciatus a pobývala ve společnosti Mozkomorů, díky čemuž přišla o své vzpomínky.
Chvíli mlčela, ale pak se mě zeptala co je s Potterem a Weasleym. Řekl jsem jí že nemám ponětí a ona opět upadla do letargie. Trochu mě to zklamalo, ale věděl jsem, že od teď už to s ní bude jenom lepší.
Vzal jsem ji do náručí a odnesl jsem ji do její ložnice. Všiml jsem si také že mé dotyky jí dělají dobře. Možná bych se jí měl dotýkat častěji, samozřejmě v rámci terapie.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lizz Lizz | 9. dubna 2009 v 18:31 | Reagovat

Zajímavý.. jdu na další.. jsem zvědavá jk to bude pokračovat...x)

2 iRiell iRiell | 29. září 2009 v 15:26 | Reagovat

Sevieiii.... Ty bejků!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama